Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Krakowie przybywa biurowców klasy A

2006-06-16

W Krakowie przybywa biurowców klasy A

9 czerwca odbyła się uroczysta prezentacja nowej inwestycji GD&K Group, zajmującej się projektowaniem architektonicznym i konstrukcyjnym, realizacją inwestycji oraz kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami. Firma zaprezentowała projekt biurowca M65 Meduza, który powstanie przy ulicy Mogilskiej.

9 czerwca odbyła się uroczysta prezentacja nowej inwestycji GD&K Group, zajmującej się projektowaniem architektonicznym i konstrukcyjnym, realizacją inwestycji oraz kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami. Firma zaprezentowała projekt biurowca M65 Meduza, który powstanie przy ulicy Mogilskiej.

Dużym atutem tej inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja – nieopodal ronda Mogilskiego, głównego węzła ważnych arterii komunikacyjnych, blisko centrum miasta, z łatwym dostępem do środków komunikacji publicznej, w sąsiedztwie wielu biur i budynków handlowych. Autorami projektu Meduzy są architekci i projektanci wnętrz GD&K: Szymon Duda, Leszek Kraus, Wojciech Stanczykiewicz, Pierre van der Berg i Łukasz Żak. Charakterystyczna dla budynku jest podwójna fasada tworząca połyskliwą powłokę. Zamierzeniem projektantów było osiągnięcie wrażenia opalizowania fasady budowli w słońcu: padające na zewnętrzną powierzchnię fasady promienie światła, odbijając się w różnych kierunkach, mają wywołać połyskliwy, nieco trójwymiarowy efekt, przywodzący na myśl meduzę – stąd nazwa budynku. Wrażenia dopełni zmieniające kolor nocne oświetlenie budynku. Podwójna fasada, czyli zewnętrzne przeszklenie oddzielone od przeszklenia wewnętrznego blisko półmetrową przestrzenią, zapewni bardzo dobre wyciszenie wnętrza i doskonałą izolacyjność termiczną. Między przeszkleniami przewidziano zamontowanie zintegrowanego systemu rolet przeciwsłonecznych. Meduza to ośmiopiętrowy biurowiec klasy A oferujący blisko 4000 m kw. przestrzeni biurowej o najwyższym standardzie. Istnieje możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Budynek może być wynajęty przez kilkunastu najemców lub przez jedną dużą firmę. Zakończenie inwestycji przewidziano na wrzesień 2007 roku.

Oprócz Meduzy firma GD&K planuje budowę kolejnego biurowca o doskonałej lokalizacji: przy rondzie Grunwaldzkim powstanie S.O.F. – pięciokondygnacyjny budynek o charakterze biurowo-usługowym, o powierzchni niemal dwukrotnie większej niż Meduza. Podobnie jak biurowiec przy ul. Mogilskiej, S.O.F. zaprojektowano w sposób umożliwiający dowolną aranżację wnętrz i swobodny wybór powierzchni do wynajęcia. Projekt budynku powstał przy współpracy z berlińskim biurem projektowym Jurgen Mayer H. Architekten.

Od kilku miesięcy GD&K jest również właścicielem jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Krakowa – „szkieletora”, który już ponad dwadzieścia lat straszy swoją niedokończoną bryłą. Wykorzystując największą zaletę dawnego budynku NOT (obecna nazwa TreiMorfa), jaką jest jego wysokość, GD&K zamierza zachować istniejącą wieżę i powiększyć ją, tworząc kompleks o pow. 40 000 m kw. z przeznaczeniem na hotel, luksusowe apartamenty mieszkaniowe, powierzchnie biurowe i mieszkalne. Z górnych kondygnacji wieżowca można podziwiać niezwykłą panoramę Krakowa i okolic, a przy dobrej pogodzie także Tatry. By wykorzystać ten atut, inwestorzy biorą pod uwagę stworzenie na ostatnim, 24 piętrze panoramicznej restauracji, tarasu widokowego, ekskluzywnego klubu fitness z basenem lub luksusowych apartamentów w stylu penthouse. Zakończenie prac i oddanie inwestycji przewidziano na grudzień 2011 roku.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 13/2006 | 2006-06-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże na sprzedażhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem powiat Lwóweckilokale użytkowe na wynajem gmina Rypindomy na wynajem gmina Rzekuńmieszkania na wynajem w Ołdakachmieszkania na sprzedaż w Nowych Gierałtachmieszkania na sprzedaż w Ruda Lubycka

Deweloperzy

);