Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Krakowie można załatwić sprawy urzędowe przez paczkomat

Emilia Rudzka | 2020-06-30

W Krakowie można załatwić sprawy urzędowe przez paczkomat
Paczkomat Urząd 24 w Krakowie to jedno z założeń idei Smart Cities

InPost dostarczył na potrzeby Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa trzy specjalistyczne Paczkomaty Urząd 24. Dzięki nim mieszkańcy nie będą musieli wchodzić do budynku, aby załatwić niektóre ze spraw urzędowych.

Paczkomat Urząd 24 w Krakowie

Paczkomat Urząd 24 to jedno z założeń idei Smart Cities, której celem jest poprawa standardu życia mieszkańców. Ponadto rozwiązanie to pozwala na wprowadzenie usług bezkontaktowych, co w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie jest niezwykle pożądane. Są plany, aby podobne instalacje znalazły się przy urzędach miast na terenie całej Polski.

W Krakowie maszyny mają pojawić się przy siedzibach Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców (al. Powstania Warszawskiego 10, os. Zgody 2 w Nowej Hucie, ul. Wielicka 28a). Odbiór dokumentów możliwy będzie przy tej siedzibie urzędu, w której zostanie złożony wniosek. W przypadku wniosku elektronicznego dokumenty będą czekały w paczkomacie przy al. Powstania Warszawskiego 10.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział, że wraz ze wzrostem popularności tej usługi, następne Paczkomaty Urząd 24 znajdą się przy innych wydziałach oraz jednostkach organizacyjnych.

Paczkomaty to kolejne udogodnienie skierowane do mieszkańców Krakowa. Już wcześniej przedłużono godziny pracy urzędu oraz otwarto punkty w galeriach handlowych, aby interesanci mogli załatwić sprawy w dogodnych dla siebie terminach.

Paczkomaty pozwolą na odbiór dokumentów o każdej porze, również w weekendy. Zakłada się także, że pomogą w zmniejszeniu kolejek w urzędach. Jak zauważa założyciel i prezes InPost Rafał Brzoska, zainteresowanie najnowszą usługą jest bardzo duże. Kolejne miasta zgłaszają chęć zainstalowania tego typu urządzeń na swoim terenie.


Paczkomaty Urząd 24 – prosto i wygodnie

Podczas składania wniosku interesant może dowiedzieć się, czy możliwy jest odbiór dokumentów z paczkomatu. Gdy będą one już w skrzynce, odbiorca otrzyma SMS z powiadomieniem o dostarczeniu, kodem niezbędnym do otwarcia skrytki oraz maksymalnym terminem odbioru. Możliwy będzie również odbiór z poziomu aplikacji mobilnej InPost Mobile – bez konieczności korzystania z panelu dotykowego maszyny.

 

Usługa Paczkomat Urząd 24 – zakres działań

W ramach usługi Paczkomat Urząd 24 mieszkańcy Krakowa mogą:

  • odebrać dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik,
  • wymienić dowód rejestracyjny w przypadku braku miejsca na badanie techniczne,
  • wymienić dowód rejestracyjny w przypadku zmian w dowodzie, które powodują konieczność jego wymiany,
  • otrzymać wtórnik dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych,
  • otrzymać wtórnik prawa jazdy oraz pozwolenia na kierowanie tramwajem,
  • uzyskać profil kandydata na kierowcę,
  • otrzymać międzynarodowe prawo jazdy,
  • otrzymać wpis kwalifikacji zawodowej.


Wszystkie szczegóły o nowej usłudze można znaleźć na stronie internetowej miasta oraz uzyskać telefonicznie.


Krakowska Wyprawka we współpracy z InPost

Paczkomat Urząd 24 nie jest jedynym projektem realizowanym przez InPost oraz Miasto Kraków. Już od początku 2020 roku ruszył program Krakowska Wyprawka. Rodzice nowo narodzonych dzieci, które zameldowane są w mieście, mogą otrzymać wyprawkę za pośrednictwem kuriera InPost lub paczkomatu. Konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Dotychczas z tej akcji skorzystało 1587 rodziców.

Jako pierwsze postawiono urzędowe paczkomaty w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalistyczne urzędomaty InPost znajdują się również w: Nowym Targu, Koszalinie oraz Wołominie. Prowadzone są rozmowy na temat wdrożenia tej usługi w kolejnych kilkudziesięciu miastach.

 

Źródło: KRN.pl | 2020-06-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażgaraże do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Tucholskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Milickilokale użytkowe na wynajem gmina Dobrzyń nad Wisłąlokale użytkowe na sprzedaż gmina Goszczanówdomy na sprzedaż w Jędrzejowicachdomy na sprzedaż w Olekmieszkania na wynajem w Drzewicach

Deweloperzy

);