Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Katowicach pojawi się nowe osiedle

2008-01-29

W Katowicach pojawi się nowe osiedle

Duże osiedle na 2 tys. mieszkań powstanie w Piotrowicach, tuż przy lasach murckowskich. Jego główną atrakcją ma być rodzinne pole golfowe.

Duże osiedle na 2 tys. mieszkań powstanie w Piotrowicach, tuż przy lasach murckowskich. Jak przewiduje „Gazeta Wyborcza”, zaplanowane od podstaw, wprowadzi w chaotyczne południowe Katowice odrobinę porządku. Atrakcją ma być rodzinne pole golfowe.

Osiedle „Forest Hill” będzie charakteryzować się spójną zabudową o miejskim charakterze. Wszystkie budynki mają być wzniesione w estetyce neomodernistycznej, nawiązującej do najlepszych tradycji międzywojennych Katowic. Stąd płaskie dachy, liczne tarasy, obłe narożniki i spore przeszklenia. Jak czytamy dalej, teren osiedla będzie otwarty dla wszystkich, jednak wewnątrz każdego kwartału zabudowy powstanie rozległy zielony dziedziniec, wyłączony z przestrzeni publicznych.

Osiedle będzie wznoszone etapami. Najpierw powstanie jego północna, wielofunkcyjna cześć. Na razie trwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, który obecnie przeznacza te tereny pod funkcje przemysłowe. Procedury potrwają do listopada tego roku, tak więc budowa może ruszyć już pod koniec 2008 roku – informuje Gazeta.

Źródło: Gazeta Wyborcza” Katowice 23.01.2008 | 2008-01-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajemdomy na wynajem powiat Gorlickilokale użytkowe na wynajem powiat Suwalskidomy na sprzedaż gmina Fajsławicemieszkania na sprzedaż gmina Mełgiewdomy na wynajem w Garliniedomy na wynajem w Kobierniemieszkania na sprzedaż w Grabówie

Deweloperzy

);