Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Japonii możesz dostać dom za darmo

2018-12-11

W Japonii możesz dostać dom za darmo

Podczas gdy Polska walczy z problemem niedoboru mieszkań, Japonia rozdaje domy, bo jest ich więcej niż mieszkańców.

Japonia dotknięta problemem demograficznym zmaga się również z nadwyżką nieruchomości mieszkaniowych. Migracje młodych Japończyków do miast sprawiają, że prowincje wyludniają się, a w pozostawianych przez nich domach nie ma kto mieszkać. Wskutek tego są regiony, gdzie domów jest więcej niż mieszkańców. Akiya to określenie, którym mieszkańcy nazywają opustoszałe domy.

Według prognoz do 2040 r. liczba japońskich wsi i miasteczek zmniejszy się o 900. Jak podaje Businessinsider.pl, aby przeciwdziałać skutkom migracyjnym władze Japonii oferują domy za darmo. W Okutamie oddalonej od Tokio o 2 godziny jazdy pociągiem na 3 tys. domów, niezamieszkałych jest aż 400. Możliwość dostania domu lub pieniędzy na remont mają osoby poniżej 40. roku życia oraz pary z dziećmi. Warunkiem jest zadeklarowanie, że osiądą w nowym miejscu na stałe i będą o nie dbać. W większości nieruchomości od dawna nikt nie mieszkał, przez co wymagają gruntownych remontów.

Jak pokazują statystyki, dziś w Okutamie mieszka 5200 osób, podczas gdy w latach 60. liczba ludności wynosiła 13 tys. Miasteczko mieści się obrębie parku narodowego, a jego atutem są liczne trasy wspinaczkowe i malownicze krajobrazy.

Obecnie Japonię zamieszkuje 127 mln obywateli. W 2065 r. w kraju Kwitnącej Wiśni będzie ok. 88 mln mieszkańców.  

Źródło: Businessinsider.pl | 2018-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemdziałki do kupieniadomy na wynajem powiat Wrocławskidomy na sprzedaż powiat M. Grudziądzdomy na wynajem gmina Jaworzedomy na wynajem gmina M. Poznańdomy na wynajem w Łomnicymieszkania na sprzedaż w Karchowiedomy na wynajem w Karwowie Duchownym

Deweloperzy

);