Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W długach aż do emerytury

2006-09-20

W długach aż do emerytury

Dostęp do tanich kredytów hipotecznych wzmaga apetyty na mieszkania, które tanie bynajmniej nie są. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkanie za kredyt 30-letni oznacza mocne zaciskanie pasa aż do emerytury.

Dostęp do tanich kredytów hipotecznych wzmaga apetyty na mieszkania, które tanie bynajmniej nie są. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkanie za kredyt 30-letni oznacza mocne zaciskanie pasa aż do emerytury – pisze „Rzeczpospolita”.

Doradcy kredytowi zwracają uwagę na coraz większe ryzyko długoterminowego zadłużenia kredytem hipotecznym. Co prawda, franki szwajcarskie nadal są niżej oprocentowane od złotych, ale wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe kilka lat stopy procentowe raczej będą rosły. Oprocentowanie kredytów we frankach i w złotych będzie się wyrównywało przy jednak wzrostowej tendencji oprocentowania również i złotego. Dlatego należy pamiętać, że przy kredytach walutowych oprócz ryzyka kursowego trzeba liczyć się z ryzykiem stopy procentowej. (...)

Dziś szczególnie młodzi ludzie biorą coraz śmielej kredyty w coraz wyższych kwotach, na długie 20 - 30-letnie okresy spłaty. Jeżeli po taki kredyt sięga dziś 30-latek, to oznacza, że skazuje się na obciążenie swoich dochodów praktycznie do końca życia zawodowego. W tak długim czasie nie można zakładać idealnej i stabilnej sytuacji ekonomicznej rodziny. Dlatego postulat systematycznego oszczędzania przy spłacaniu kredytu, bądź utrzymywania sporej kwoty oszczędności, pojawia się u doradców coraz częściej.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 18.09.2006 | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na sprzedażdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Tychymieszkania na sprzedaż powiat Radziejowskimieszkania na sprzedaż gmina Masłowicedomy na wynajem gmina Darłowodomy na wynajem w Długowolimieszkania na wynajem w Sulejewiedomy na sprzedaż w Lekówcu

Deweloperzy

);