Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W długach aż do emerytury

2006-09-20

W długach aż do emerytury

Dostęp do tanich kredytów hipotecznych wzmaga apetyty na mieszkania, które tanie bynajmniej nie są. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkanie za kredyt 30-letni oznacza mocne zaciskanie pasa aż do emerytury.

Dostęp do tanich kredytów hipotecznych wzmaga apetyty na mieszkania, które tanie bynajmniej nie są. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkanie za kredyt 30-letni oznacza mocne zaciskanie pasa aż do emerytury – pisze „Rzeczpospolita”.

Doradcy kredytowi zwracają uwagę na coraz większe ryzyko długoterminowego zadłużenia kredytem hipotecznym. Co prawda, franki szwajcarskie nadal są niżej oprocentowane od złotych, ale wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe kilka lat stopy procentowe raczej będą rosły. Oprocentowanie kredytów we frankach i w złotych będzie się wyrównywało przy jednak wzrostowej tendencji oprocentowania również i złotego. Dlatego należy pamiętać, że przy kredytach walutowych oprócz ryzyka kursowego trzeba liczyć się z ryzykiem stopy procentowej. (...)

Dziś szczególnie młodzi ludzie biorą coraz śmielej kredyty w coraz wyższych kwotach, na długie 20 - 30-letnie okresy spłaty. Jeżeli po taki kredyt sięga dziś 30-latek, to oznacza, że skazuje się na obciążenie swoich dochodów praktycznie do końca życia zawodowego. W tak długim czasie nie można zakładać idealnej i stabilnej sytuacji ekonomicznej rodziny. Dlatego postulat systematycznego oszczędzania przy spłacaniu kredytu, bądź utrzymywania sporej kwoty oszczędności, pojawia się u doradców coraz częściej.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 18.09.2006 | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tarnówlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Kowale Oleckielokale użytkowe na sprzedaż gmina Ciężkowicedomy na sprzedaż w Stary Bobrowiecmieszkania na sprzedaż w Strzyżkachmieszkania na wynajem w Woli Rokszyckiej

Deweloperzy

);