Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę

2007-07-04

W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę

Mieszkania w Warszawie są już jednymi z najdroższych w Europie. Warszawiacy mogą pozazdrościć zwłaszcza Berlińczykom, bo nie dość, że mają oni dużo wyższe zarobki, to jeszcze w stolicy naszych zachodnich sąsiadów mieszkania są tańsze.


Mieszkania w Warszawie są już jednymi z najdroższych w Europie - donosi "Gazeta Wyborcza". Warszawiacy mogą pozazdrościć zwłaszcza Berlińczykom, bo nie dość, że mają oni dużo wyższe zarobki, to jeszcze w stolicy naszych zachodnich sąsiadów mieszkania są tańsze. Niestety - jak słusznie zauważa "Gazeta" - nie da się mieszkać w Berlinie, a pracować w Warszawie, bo teleportacja istnieje na razie tylko w filmach i książkach science fiction, zaś podróże samolotem są dość kosztowne.

Jak czytamy dalej, w berlińskich dzielnicach Charlottenburg czy Prenzlauer Berg mieszkania kosztują nawet niespełna 2 tys.euro za m kw. Tak drastyczna różnica pomiędzy Warszawą i Berlinem dowodzi, że głównym problemem w naszym przypadku jest daleko niewystarczająca podaż mieszkań. Berlin w latach 90. był największym placem budowy w Europie. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę i budownictwo, mieszkania są tam o wiele łatwiej dostępne. Śmiało można powiedzieć, że może sobie na nie pozwolić większość pracujących Berlińczyków. Tańsze niż w Warszawie mieszkania są także np. w Pradze. Drożej jest w Paryżu, Dublinie i Madrycie.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 02.07.2007 | 2007-07-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy na sprzedażdziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Kaliszlokale użytkowe na wynajem powiat Piskimieszkania na sprzedaż gmina Jedliczelokale użytkowe na wynajem gmina Rudnik nad Sanemdomy na wynajem w Zabardowicachdomy na wynajem w Bukówcedomy na wynajem w Ostrowitych

Deweloperzy

);