Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W 2011 pobiliśmy rekord

2012-01-02

W 2011 pobiliśmy rekord

W minionym roku, według Piotra Stycznia, wiceministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, liczba mieszkań w budowie przekroczyła 700 tys.

W minionym roku ustanowiony został rekord, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań w budowie w naszym kraju. Według Piotra Stycznia, wiceministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ich liczba przekroczyła 700 tys. Z reguły było to 650-670 tys. w danym roku. Chodzi tu zarówno o mieszkania, jak i domy jednorodzinne.

Wiceminister przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje we wzroście liczby nowych inwestycji, ale bierze też pod uwagę, że może to być wynikiem ukrywania ostatniego etapu inwestycji, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych – podaje „Home Broker Daily”. W roku 2012 spodziewa się wystąpienia podobnych zjawisk, jak w minionym roku, w zakresie liczby wybudowanych lokali, jak i popytu na nie. Podtrzymaniu zainteresowania kupnem mieszkań  sprzyjać będzie spadek cen.

Poza tym, jak informuje „Home Broker Daily”, w I kwartale tego roku rząd planuje przyjąć projekt ustawy nakładającej opłatę ostrożnościową na instytucje finansowe. Jej wysokość miałaby określać corocznie Rada BFG, mając na uwadze jej antycykliczny charakter. To będzie oznaczać większe obciążenia w okresach dobrej koniunktury i mniejsze w przeciwnym wypadku.

Źródło: „Home Broker Daily” | 2012-01-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Rybnickidomy na wynajem powiat M. Świnoujściedomy na sprzedaż gmina Łopusznodomy na wynajem gmina Łącznadomy na wynajem w Bogumiłkidomy na wynajem w Golimieszkania na sprzedaż w Borowe

Deweloperzy

);