Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Usprawnienie dla inwestorów

2011-09-08

Usprawnienie dla inwestorów

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uruchomiła nowy geoserwis. Platforma może być przydatna dla poszukujących terenów pod inwestycje.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uruchomiła 6 września serwis, w którym na mapach można sprawdzić granice chronionych obszarów przyrodniczych. To element systemu wdrażającego w Polsce unijną dyrektywę INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in Europe). Uchwalony w 2007 r. dokument nakłada na każde z państw członkowskich obowiązek zebrania danych przestrzennych oraz ujednolicenia zasad ich przechowywania i udostępnienia.

Nowy geoserwis prezentuje z dużą dokładnością, nawet do poziomu działki czy krawędzi drogi, granice form ochrony przyrody. Dzięki temu, każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić, które nieruchomości znajdują się na obszarach chronionych.

Docelowo serwis ma stać się elementem systemu Infrastruktury Informacji Przestrzennej w Europie, który ułatwi planowanie przestrzenne oraz podejmowanie różnego rodzaju decyzji. Platforma może być przydatną zwłaszcza dla poszukujących terenów pod inwestycje.

Źródło: KRN.pl | 2011-09-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Oleskidomy na wynajem powiat Bolesławieckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Puszcza Mariańskamieszkania na sprzedaż gmina M. Elblągdomy na wynajem w Mielcuchachmieszkania na wynajem w Mostołtachdomy na wynajem w Komorowie

Deweloperzy

);