Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: więcej sprzedanych domów

2010-05-25

USA: więcej sprzedanych domów

Kwietniowa sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA była największa od 5 miesięcy i wyższa od oczekiwań analityków. Wyniosła 5,77 mln.

Kwietniowa sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA była największa od 5 miesięcy i wyższa od oczekiwań analityków. Wyniosła 5,77 mln – podaje „Home Broker Daily”.
 
Oznacza to wzrost o 26 proc. w skali roku. Jak czytamy dalej, poprzednio wynik był tak dobry, gdy wygasała pierwsza runda zachęt podatkowych dla kupujących. Nie pozostawiało to złudzeń co do przyczyn poprawy sytuacji. Tym razem ulga wygasła z końcem kwietnia, ale mogą z niej skorzystać wszyscy ci, którzy zamkną transakcję do końca czerwca.
 
Dobrą wiadomością w raporcie o sprzedaży domów na rynku wtórnym była zwyżka cen o 4 proc. w skali roku. Martwiło natomiast zwiększenie się liczby niesprzedanych domów, do 4,04 mln. To najwyższy poziom od lipca 2009 r. Przy obecnej sprzedaży potrzeba 8,4 miesiąca, by upłynnić zapasy niesprzedanych domów. Trzeba pamiętać jednak, że ten wskaźnik jest zaniżony w efekcie stymulowania sprzedaży. Gdy ona spadnie, sytuacja się pogorszy.
 

Źródło: „Home Broker Daily” 25.05.2010 | 2010-05-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Krośnieńskilokale użytkowe na wynajem powiat Szczecineckimieszkania na sprzedaż gmina Wyszkilokale użytkowe na wynajem gmina Turekmieszkania na wynajem w Krępej Górnejdomy na wynajem w Montowiedomy na wynajem w Chociczy Wielkiej

Deweloperzy

);