Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: Rośnie liczba niesprzedanych domów

2010-07-23

USA: Rośnie liczba niesprzedanych domów

W czerwcu ceny domów w Stanach Zjednoczonych na rynku wtórnym rosły w tempie 1 proc. w skali roku.

W czerwcu ceny domów w Stanach Zjednoczonych na rynku wtórnym rosły w tempie 1 proc. w skali roku – informuje „Home Broker Daily”.
 
Zapasy niesprzedanych domów podniosły się do 3,99 mln. Przy obecnym tempie sprzedaży potrzeba 8,9 miesiąca na to, by je upłynnić. To najdłuższy czas od sierpnia 2009 r. Nie brakuje opinii, że sytuacja w tym zakresie będzie się dalej pogarszać i ten wskaźnik dojdzie do 10 miesięcy, a nawet więcej – czytamy. W takich warunkach trudno mówić o przezwyciężeniu kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości. Od nadmiernej podaży, odzwierciedlającej przeinwestowanie, właśnie się on wziął. Dziś nie będący w stanie regulować swoich zobowiązań hipotecznych stanowią jedno z najpoważniejszych źródeł podaży – przypomina „Home Broker Daily”. Ta zaś wywiera presję na ceny. Bez ich wzrostu natomiast trudno mówić o rosnącej atrakcyjności rynku nieruchomości. Niewielka liczba kupujących, mimo rekordowo niskich stóp procentowych, zniechęca do nowych inwestycji, osłabiając gospodarkę i w efekcie kondycję konsumentów. Koło w ten sposób się zamyka.
 

Źródło: „Home Broker Daily” 23.07.2010 | 2010-07-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Górowskidomy na sprzedaż powiat Łukowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Ujazddomy na sprzedaż gmina Górznodomy na sprzedaż w Wąbrzeźniedomy na sprzedaż w Żdżannedomy na sprzedaż w Strzemiuszczek

Deweloperzy

);