Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: pogorszenie koniunktury na rynku

2009-11-20

USA: pogorszenie koniunktury na rynku

W październiku nieoczekiwanie spadła liczba rozpoczętych budów domów i pozwoleń na budowę.

W październiku nieoczekiwanie spadła liczba rozpoczętych budów domów i pozwoleń na budowę.
 
Wbrew oczekiwaniom analityków, liczba rozpoczętych budów domów spadła w październiku o 10,6 proc. To najgorszy wynik od sześciu miesięcy – donosi Gazeta.pl. Rozczarowaniem był też spadek o 4 proc. liczby pozwoleń na budowę. Dane o inflacji również rozminęły się z prognozami – w październiku ceny urosły o 0,3 proc. wobec oczekiwanych 0,2 proc., co rozbudziło obawy przed wzrostem inflacji w USA po zasileniu gospodarki setkami miliardów dolarów w ramach gigantycznych pakietów pomocowych Białego Domu.

Dane z USA wywołały natychmiastowe reakcje na rynkach finansowych i surowcowych – podaje Gazeta.pl. Złoto, będące antyinflacyjną alternatywą dla dolara, osiągnęło nowy rekordowy poziom 1151 dol. za uncję. Na giełdach ceny akcji poszły w dół, bo kiepskie wieści z rynku nieruchomości podważają wiarę w szybkie odrodzenie gospodarki USA, która wychodzi z najgłębszej recesji od Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX w. – dodaje portal.

 

Źródło: Gazeta.pl 18.11.2009 | 2009-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Jarosławskidomy na wynajem powiat Zawierciańskimieszkania na wynajem gmina Krzeszówmieszkania na sprzedaż gmina Klukowomieszkania na wynajem w Dębiniedomy na sprzedaż w Ludwikowiemieszkania na sprzedaż w Zatykach

Deweloperzy

);