Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: niski poziom sprzedaży domów

2010-03-24

USA: niski poziom sprzedaży domów

Lutowa sprzedaż domów na rynku wtórnym w Ameryce nie rozczarowała, ale też trudno w tych danych doszukać się pozytywnych stron.

Lutowa sprzedaż domów na rynku wtórnym w Ameryce nie rozczarowała, ale też trudno w tych danych doszukać się pozytywnych stron – donosi „Home Broker Daily".

W porównaniu ze styczniem nastąpił niewielki regres. Generalnie widać, że sprzedaż po wygaśnięciu ulg podatkowych, wróciła do bardzo niskiego poziomu, ok. 5 mln w skali roku. Lutowy wynik był przy tym najsłabszy od 8 miesięcy. Mediana cen domów obniżyła się w minionym miesiącu o 1,8 proc. w skali roku, do 165 tys. USD. Zwiększyła się przy tym o blisko jedną dziesiątą liczba domów wystawionych na sprzedaż. Przy dzisiejszej aktywności kupujących na rynku wtórnym potrzeba 8,6 miesiąca, by upłynnić zapasy niesprzedanych domów. W styczniu ta relacja wynosiła 7,8 miesiąca. Wywiera ona presję na spadek cen.
 
W ramach ciekawostki warto wspomnieć o cenach luksusowych mieszkań, które w minionym roku spadły na świecie o 5,5 proc. Drugi rok z rzędu najdroższym miejscem pod tym względem było Monaco z cenami 36-44 tys. euro za m kw. – podaje „Home Broker Daily".
 
 

 

Źródło: „Home Broker Daily" 24.03.2010 | 2010-03-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na sprzedażkamienice na zamianędomy na wynajem powiat Lubańskimieszkania na sprzedaż powiat M. Zabrzedomy na sprzedaż gmina Radziejówmieszkania na wynajem gmina Pęcławmieszkania na wynajem w Wierzbica-Koloniadomy na wynajem w Cisowymieszkania na wynajem w Wielkim Głęboczku

Deweloperzy