Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Urzędy nadal odmawiają prawa do ulgi meldunkowej

2008-03-07

Urzędy nadal odmawiają prawa do ulgi meldunkowej

Minister finansów wydał ogólną interpretację podatkową w sprawie ulgi meldunkowej. Jest ona korzystna dla podatników i nakazuje liczyć okres meldunku potrzebny do skorzystania ze zwolnienia podatkowego wstecz od daty sprzedaży nieruchomości.

Minister finansów wydał ogólną interpretację podatkową w sprawie ulgi meldunkowej. Jest ona korzystna dla podatników i nakazuje liczyć okres meldunku potrzebny do skorzystania ze zwolnienia podatkowego wstecz od daty sprzedaży nieruchomości – donosi „Gazeta Prawna”.

Niestety, niektóre organy podatkowe, w tym izby skarbowe, nie respektują stanowiska ministerstwa i nadal obstają przy dotychczasowej interpretacji, że okres zameldowania należy liczyć od momentu nabycia nieruchomości – czytamy dalej. Takie działanie jest dopuszczalne, gdyż interpretacje ogólne ministra finansów przestały mieć charakter wiążący dla organów podatkowych.

Obecne regulacje Ordynacji podatkowej wprost przewidują możliwość nieuwzględnienia interpretacji ogólnej w rozstrzygnięciu sprawy podatkowej. Wydanie przez ministra finansów przedmiotowej interpretacji nie rodzi więc podstaw formalnych do żądania od organów podatkowych, aby te wycofały się ze sporów prowadzonych z podatnikami – podkreśla dziennik.

Źródło: „Gazeta Prawna” 05.03.2008 | 2008-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice na zamianęinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Trzebnickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żywieckilokale użytkowe na wynajem gmina Białośliwiedomy na sprzedaż gmina Łęczycamieszkania na sprzedaż w Baliniemieszkania na wynajem w Ciebłowicach Małychdomy na wynajem w Gietkach

Deweloperzy

);