Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Urzędnicy nie dopełnili obowiązków

Magdalena Hojniak | 2018-11-14

Urzędnicy nie dopełnili obowiązków

Kontrola CBA wykazała, że urzędnicy odebrali system zarządzania ruchem, choć ten nie działał prawidłowo. Sprawę bada prokuratura.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie odebrał system zarządzania ruchem pomimo tego, że nie działał on prawidłowo. Kontrola CBA wykazała, że przedstawicie instytucji dopuścili się niedopełnienia obowiązków/przekroczenia uprawnień, a podjęte przez nich działania przyczyniły się do szkody interesu publicznego.

W grudniu 2015 r. przyjęli oni jako zakończony projekt „Zaprojektowanie i Budowa Systemu Zarządzania Ruchem w Lublinie realizowanego w ramach projektu „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie”. Przeprowadzone przez specjalistów testy efektywności i prawidłowości dostrojenia systemu wykazały, że nie jest on zdatny do odbioru. To jednak nie przeszkodziło Zarządowi w jego zatwierdzeniu.

W związku ze sprawą i prowadzonym w tym zakresie śledztwem, CBA skierowało zgłoszenie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Oprócz tego ustalenia objęły również poświadczenia nieprawdziwych informacji w dokumentacji odbioru. Co więcej, jak się okazało, funkcjonariusze publiczni nie naliczyli kar umownych, jakie wynikały z niewywiązania się z terminów. Zgodnie z szacunkami wyniosły one blisko 1,5 mln zł.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

coozio_wroc ⋅ 25-11-2018 | 07:18

Przydało by się kiedyś dowiedzieć jaki był finał tej sprawy. A poprzednich? Prokuratura pewnie nie pierwszy raz kwestionuje prace urządów. Jakie wyroki wtedy zapadają (o ile wogóle)?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Chełmińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Płockmieszkania na sprzedaż gmina Gryfinomieszkania na wynajem gmina Międzyrzeczmieszkania na wynajem w Nowej Wsimieszkania na wynajem w Krojantachmieszkania na wynajem w Bojarach

Deweloperzy

);