Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Upadłość konsumencka – mieszkanie zabierze bank

2008-10-07

Upadłość konsumencka – mieszkanie zabierze bank

Rządowy projekt ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o kosztach sądowych trafił na błyskawiczną ścieżkę legislacyjną w Sejmie. Projekt ma regulować kwestie związane z upadłością konsumencką.

Rządowy projekt ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o kosztach sądowych trafił na błyskawiczną ścieżkę legislacyjną w Sejmie. Projekt ma regulować kwestie związane z upadłością konsumencką. Przewiduje on możliwość skorzystania z upadłości tylko dla tych konsumentów, którzy na to zasługują, bo spełniają przewidziane w obu projektach podobne wymogi. Upadłość konsumencka będzie procedurą oddłużeniową połączoną ze zobowiązaniem się dłużnika do pokrycia przynajmniej części swojego zadłużenia. Ma on w maksymalnym stopniu spłacić swoich wierzycieli – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Mieszkanie lub dom nie będą objęte specjalną ochroną i zostaną sprzedane, aby z uzyskanych pieniędzy zaspokoić wierzycieli. Gdyby w skład masy upadłości wchodziło mieszkanie albo dom jednorodzinny, w którym mieszka upadły konsument, to wówczas po sprzedaniu ich otrzyma on kwotę odpowiadającą przeciętnemu czynszowi najmu lokalu za 12 miesięcy. Kwotę czynszu ustali się na wniosek syndyka, biorąc pod uwagę potrzeby mieszkaniowe upadłego oraz liczbę osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym – informuje dziennik.

Źródło: „Gazeta Prawna” 07.10.2008 r. | 2008-10-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Wołomińskilokale użytkowe na wynajem powiat Raciborskidomy na wynajem gmina Baranówdomy na sprzedaż gmina Łubowodomy na sprzedaż w Pawłowicachmieszkania na wynajem w Mąchocicach Kapitulnychdomy na wynajem w Lesie Jaworskim

Deweloperzy

);