Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Unijne pieniądze na remonty

2008-08-18

Unijne pieniądze na remonty

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą się starać o dofinansowanie remontów, renowacji czy termomodernizacji budynków z unijnych środków w ramach regionalnych programów operacyjnych. Pierwsze wnioski o dofinansowanie będzie można składać już we wrześniu.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą się starać o dofinansowanie remontów, renowacji czy termomodernizacji budynków z unijnych środków w ramach regionalnych programów operacyjnych. Pierwsze wnioski o dofinansowanie projektów mieszkaniowych na lata 2007 – 2013 będzie można składać już we wrześniu bieżącego roku w urzędach marszałkowskich odpowiedzialnych za wdrażanie tych programów. Jednak w wielu województwach wnioski będzie można składać najwcześniej w przyszłym roku. Terminy te wynikają bowiem z konieczności notyfikowania w Komisji Europejskiej przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego projektu rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy na rewitalizację w ramach regionalnych programów operacyjnych. To nie jedyny powód, dla którego nabory ruszą tak późno. Jak bowiem tłumaczą urzędnicy, poszczególne projekty wspólnot czy spółdzielni powinny wynikać z lokalnych programów lokalizacji. Te zaś muszą być przygotowane przez lokalne samorządy – donosi „Rzeczpospolita”.

Z projektu rozporządzenia ministra rozwoju regionalnego w sprawie udzielania pomocy na rewitalizację wynika, że w przypadku możliwości wystąpienia tzw. pomocy publicznej maksymalnie można uzyskać 50 proc. zwrotu za tzw. wydatki kwalifikowalne. – Natomiast w przypadku braku możliwości wystąpienia pomocy publicznej należy kierować się zapisami regionalnych programów operacyjnych i ich uszczegółowień oraz wytycznymi instytucji zarządzających RPO, czyli urzędów marszałkowskich – wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem Anna Konik-Żurawska, rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jak natomiast wynika z informacji dostarczonych przez przedstawicieli władz wojewódzkich, beneficjenci starający się o wsparcie w przypadku braku pomocy publicznej w niektórych regionach mogą wystąpić o zwrot nawet 85 proc. kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

Źródło: „Rzeczpospolita” 18.08.2008 r. | 2008-08-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Miechowskidomy na sprzedaż powiat Jaworskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Zbąszyńlokale użytkowe na sprzedaż gmina Złotówmieszkania na wynajem w Płaskamieszkania na sprzedaż w Brodowo-Witachmieszkania na sprzedaż w Dąbiu

Deweloperzy

);