Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Unijne dotacje za zalesianie

2007-08-02

Unijne dotacje za zalesianie

Od 1 sierpnia można się starać o dofinansowanie zalesiania gruntów rolnych. Rolnicy, których wnioski zostaną zaakceptowane, mogą przez 15 lat otrzymywać unijne dotacje.

Od 1 sierpnia można się starać o dofinansowanie zalesiania gruntów rolnych. Rolnicy, których wnioski zostaną zaakceptowane, mogą przez 15 lat otrzymywać unijne dotacje – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy, rolnicy mogą składać wnioski od 1 sierpnia do 30 września w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-13 Agencja ma na zalesianie ponad 653 mln euro, co daje średnio ponad 93 mln euro na każdy rok. To trzy razy więcej niż przewidywał budżet PROW na lata 2004-06.

Pieniądze na zalesienie mogą otrzymać rolnicy, którzy użytkują grunty orne oraz sady przewidziane do zalesienia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – informuje „Gazeta”. Ponadto rolnik musi posiadać mapę zalesieniową sporządzoną przez geodetę z zaznaczonymi na niej granicami działek, które zamierza zalesiać. Zalesiać można grunty stanowiące własność, współwłasność wnioskodawcy lub jego małżonka, o powierzchni co najmniej 0,5 ha i minimalnej szerokości 20 m (w przypadku działek graniczących z lasem ich szerokość może być mniejsza). Maksymalna powierzchnia do zalesienia nie może przekraczać 20 ha. Finansowe wsparcie nie może być stosowane do gruntów położonych na obszarach NATURA 2000.

Więcej na ten temat „Gazecie Wyborczej".

Źródło: Krystyna Naszkowska, „Gazeta Wyborcza” 31.07.2007 | 2007-08-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Wrocławmieszkania na sprzedaż powiat Pińczowskimieszkania na wynajem gmina Trzebieszówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowogrodziecmieszkania na wynajem w Grabinekmieszkania na sprzedaż w Spędoszyniedomy na wynajem w Samoklęskach Dużych

Deweloperzy

);