Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Unijne dotacje dla parafialnych gruntów

2008-09-09

Unijne dotacje dla parafialnych gruntów

Parafie, które są właścicielami gruntów rolnych, mogą starać się o płatności obszarowe z Unii Europejskiej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 1300 parafii różnych wyznań z całego kraju, w tym niewiele ponad 50 z Wielkopolski.

 

Parafie, które są właścicielami gruntów rolnych, mogą starać się o płatności obszarowe z Unii Europejskiej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 1300 parafii różnych wyznań z całego kraju, w tym niewiele ponad 50 z Wielkopolski – donosi „Głos Wielkopolski”.
 
W ubiegłym roku najwięcej, bo ok. 25 tys. zł, otrzymała parafia rzymsko-katolicka w Kotłowie koło Ostrzeszowa. Parafie przeznaczają uzyskane z unijnych funduszy pieniądze głównie na remonty i renowacje budynków parafialnych i kościołów, które nierzadko stanowią obiekty zabytkowe. Jak czytamy dalej, parafie, które otrzymują niższe, kilkusetzłotowe dotacje, wykorzystują je na spłatę bieżących rachunków, choć jest to tylko kropla w morzu potrzeb wielu wspólnot parafialnych.
 
W 2007 roku każda parafia za hektar ziemi otrzymywała 301 zł dotacji bezpośredniej. W tym roku dopłaty będą niższe o co najmniej 10 procent, co jest spowodowane niższym w stosunku do zeszłorocznego kursem euro.
 

 

Źródło: „Głos Wielkopolski” 4.09.2008 | 2008-09-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat Piskimieszkania na wynajem powiat M. Radomdomy na wynajem gmina Kuźnia Raciborskamieszkania na sprzedaż gmina Rzepinmieszkania na sprzedaż w Płonkówkudomy na wynajem w Ćmińskmieszkania na wynajem w Zabiele

Deweloperzy

);