Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Unijne dotacje dla parafialnych gruntów

2008-09-09

Unijne dotacje dla parafialnych gruntów

Parafie, które są właścicielami gruntów rolnych, mogą starać się o płatności obszarowe z Unii Europejskiej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 1300 parafii różnych wyznań z całego kraju, w tym niewiele ponad 50 z Wielkopolski.

 

Parafie, które są właścicielami gruntów rolnych, mogą starać się o płatności obszarowe z Unii Europejskiej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 1300 parafii różnych wyznań z całego kraju, w tym niewiele ponad 50 z Wielkopolski – donosi „Głos Wielkopolski”.
 
W ubiegłym roku najwięcej, bo ok. 25 tys. zł, otrzymała parafia rzymsko-katolicka w Kotłowie koło Ostrzeszowa. Parafie przeznaczają uzyskane z unijnych funduszy pieniądze głównie na remonty i renowacje budynków parafialnych i kościołów, które nierzadko stanowią obiekty zabytkowe. Jak czytamy dalej, parafie, które otrzymują niższe, kilkusetzłotowe dotacje, wykorzystują je na spłatę bieżących rachunków, choć jest to tylko kropla w morzu potrzeb wielu wspólnot parafialnych.
 
W 2007 roku każda parafia za hektar ziemi otrzymywała 301 zł dotacji bezpośredniej. W tym roku dopłaty będą niższe o co najmniej 10 procent, co jest spowodowane niższym w stosunku do zeszłorocznego kursem euro.
 

 

Źródło: „Głos Wielkopolski” 4.09.2008 | 2008-09-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdomy na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Lubartowskimieszkania na sprzedaż powiat leskilokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Łódźdomy na wynajem gmina Leżajskdomy na wynajem w Gniewoszmieszkania na sprzedaż w Dziekaństwiedomy na wynajem w Łączie

Deweloperzy

);