Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ulgi dla budujących

2006-08-25

Ulgi dla budujących

Po przerwie wakacyjnej Sejm rozpocznie prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, przedłożony przez ministra finansów.

Po przerwie wakacyjnej Sejm rozpocznie prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, przedłożony przez ministra finansów - czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Projekt wprowadza kilka zmian doprecyzowujących, uściślających oraz usuwających wątpliwości interpretacyjne. Po zmianach zwrot będzie dotyczył tylko wydatków związanych z obiektami położonymi na terytorium Polski.

Podstawę do obliczenia limitu kwoty zwrotu wyznaczy cena 1 m kw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ogłoszona przez GUS. Projekt określa także wysokość przysługującego osobie fizycznej limitu zwrotu w przypadku uprzedniego otrzymania kwoty zwrotu przez nią lub jej małżonka. Rząd proponuje też wprowadzenie ograniczeń czasowych składania wniosków o zwrot.

Wprowadzona zostanie ponadto nowa definicja małżonków. Zgodnie z nią są to osoby fizyczne pozostające w związku małżeńskim, z wyjątkiem małżonków, w stosunku do których orzeczono separację.

Źródło: Bożena Wiktorowska, „Gazeta Prawna”. 22.08.2006 | 2006-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Siemianowice Śląskiedomy na sprzedaż powiat Toruńskimieszkania na sprzedaż gmina Sorkwitylokale użytkowe na sprzedaż gmina Wielowieśdomy na wynajem w Białym Ługudomy na sprzedaż w Woskowicach Górnychmieszkania na sprzedaż w Januszowicach

Deweloperzy

);