Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ulga meldunkowa przy sprzedaży nieruchomości dopiero za rok

2007-01-30

Ulga meldunkowa przy sprzedaży nieruchomości dopiero za rok

z ulgi meldunkowej będzie można skorzystać najwcześniej w 2008 roku. To efekt niekorzystnego dla podatników stanowiska Ministerstwa Finansów wyrażonego w odpowiedzi na zapytanie poselskie.


Ulgę meldunkową wprowadziła ostatnia nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która weszła w życie 1 stycznia 2007 r. Ma ona zastosowanie przy sprzedaży mieszkań i domów nabytych po tej dacie. Zgodnie z jej brzmieniem przychody uzyskane z odpłatnego zbycia budynku mieszkalnego, lokalu mieszkalnego, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub prawa do domu jednorodzinnego, jeżeli podatnik był zameldowany w takim budynku lub lokalu na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia – są wolne od 19-proc. podatku od dochodu. Przy czym zwolnienie ma zastosowanie łącznie do obojga małżonków. Aby skorzystać z ulgi, należy w ciągu 14 dni od zbycia nieruchomości złożyć odpowiednie oświadczenie o wymaganym okresie zameldowania do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania podatnika.

Jak pisze „Gazeta Prawna”, z ulgi meldunkowej będzie można jednak skorzystać najwcześniej w 2008 roku. Jest to efekt niekorzystnego dla podatników stanowiska ministra finansów, wyrażonego w odpowiedzi na zapytanie poselskie. Według Ministerstwa Finansów 12-miesięczny okres zameldowania, który jest warunkiem ulgi, może być liczony dopiero od 1 stycznia 2007 r. Fiskus nie uwzględni też zameldowania przed dniem nabycia sprzedawanej nieruchomości.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 26.01.2007 | 2007-01-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Człuchowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Gryfickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Drobinmieszkania na wynajem gmina Jaworzemieszkania na wynajem w Zawadce Rymanowskiejdomy na sprzedaż w Strzegowiemieszkania na sprzedaż w Oszczepalinie Drugim

Deweloperzy