Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ulepszoną trasą pociągi pojadą szybciej

2013-11-19

Ulepszoną trasą pociągi pojadą szybciej

Po zakończeniu modernizacji torów linia kolejowa w kierunku Szklarskiej Poręby została ponownie uruchomiona.

Linia kolejowa w kierunku Szklarskiej Poręby została ponownie uruchomiona. Modernizacja torów na trasie nr 311 trwała 12 miesięcy. Linia wymagała remontu, który pozwoliłby zwiększyć prędkość pociągów jadących z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

Większość prac budowlanych skoncentrowano na odcinku w rejonie Piechowic. W ramach inwestycji wykonawca poprawił stan techniczny 12-kilometrowego fragmentu górskiej trasy. Wartość tego przedsięwzięcia oszacowano na 34 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Kwota przekazana na zrealizowanie inwestycji pozwoliła pokryć ok. 62 proc. wszystkich kosztów związanych z wykonaniem zleconych prac budowlanych oraz zakupem i wymianą starych elementów konstrukcji torów.

Wszystkie działania zrealizowano zgodnie z przyjętym harmonogramem. Po włączeniu linii do ruchu pociągi będą mogły osiągać na tej trasie prędkość 50 km/h.

Źródło: KRN.pl | 2013-11-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki do kupieniadziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Grodziskidomy na wynajem powiat M. Łomżamieszkania na sprzedaż gmina Brańskmieszkania na sprzedaż gmina Ładzicedomy na sprzedaż w Zakanalemieszkania na wynajem w Świerznicydomy na wynajem w Baczynie

Deweloperzy

);