Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Uchylono zakaz najmu krótkoterminowego

Emilia Rudzka | 2020-03-25

Uchylono zakaz najmu krótkoterminowego
Zakaz najmu krótkoterminowego zniesiony

Na taką decyzję od kilku dni czekało wiele osób wynajmujących mieszkania i domy w trybie krótkoterminowym.

13 marca 2020 roku wprowadzono zakaz najmu krótkoterminowego. Ministerstwo Rozwoju poczyniło starania, aby uchylić zakaz dla najmu krótkoterminowego ze względów sanitarnych.


Zakaz najmu krótkoterminowego zniesiony

Na taką decyzję czekała nie tylko branża turystyczna, ale także osoby wynajmujące swoje lokale w systemie krótkoterminowym. Wiceminister rozwoju ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy wystąpił o zniesienie zakazu działalności dla apartamentów na najem krótkoterminowy.

Zakaz zakwaterowania na krótki okres wprowadzono rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. 20 marca 2020 r. wydano kolejne rozporządzenie, które pozwala na prowadzenie obiektów noclegowych turystycznych oraz lokali krótkotrwałego zakwaterowania.

Specjaliści w swoich wypowiedziach wskazywali na fakt, że i bez tego zakazu branża najmu krótkoterminowego jest martwa.


Zniesienie zakazu nie dla wszystkich korzystne

Maciej Górski, adwokat specjalizujący się w prawie nieruchomości w wywiadzie dla rp.pl zauważa, że wyłącznie wskazanego zakazu może jednak jeszcze bardziej pogorszyć sytuację osób zajmujących się wynajmem mieszkań na podnajem krótkoterminowy. W niektórych umowach znalazły się bowiem zapisy na ewentualność wprowadzenia przepisów zakazujących najmu krótkoterminowego. Zabezpieczeniem była możliwość wypowiedzenia umowy lub też automatyczne obniżenie czynszu.
 

Źródło: rp.pl | 2020-03-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice na zamianęgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Zamośćmieszkania na wynajem powiat Płockilokale użytkowe na wynajem gmina Sitkówka-Nowinymieszkania na sprzedaż gmina Ostrówmieszkania na wynajem w Linowiemieszkania na wynajem w Knykachmieszkania na wynajem w Dobrej

Deweloperzy

);