Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tylko rolnicy będą mogli kupować grunty rolne

2006-10-06

Tylko rolnicy będą mogli kupować grunty rolne

To ostatni moment dla mieszkańców miast na zakup gruntów rolnych. Ministerstwo Rolnictwa chce wprowadzić ograniczenia w obrocie ziemią.

To ostatni moment dla mieszkańców miast na zakup gruntów. Jak czytamy bowiem w „Życiu Warszawy” Ministerstwo Rolnictwa chce bowiem wprowadzić ograniczenia w obrocie ziemią. Już w przyszłym roku ziemia rolna ma nie być dostępna dla mieszczuchów. W ten sposób chce ono doprowadzić do ukrócenia spekulacji ziemią.

Aby kupić ziemię, będzie sie musiało mieć zameldowanie na wsi od trzech, a może pięciu lat. W ustawie znajdzie się też zapis, który wprost ma przeciwdziałać spekulowaniu ziemią. Jeśli w ciągu pięciu lat od nabycia ziemi z zasobów Skarbu Państwa nabywca zmieni status gruntu i go odsprzeda, to będzie musiał zwrócić różnicę między ceną kupna a zbycia nieruchomości.

Ministerstwo Rolnictwa chce, aby ziemia z zasobów Agencji była udostępniana na przetargach ograniczonych tylko rolnikom, którzy chcieliby powiększyć swoje gospodarstwa. Ale nie będą mogli kupić tyle, ile by chcieli tylko nie więcej niż dwukrotność średniej wielkości gospodarstwa w województwie.

Źródło: "Życie Warszawy" 05.10.2006 | 2006-10-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażgaraże do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Grudziądzlokale użytkowe na wynajem powiat Janowskimieszkania na sprzedaż gmina Tarłówdomy na wynajem gmina Raciechowicedomy na sprzedaż w Wilkowiedomy na sprzedaż w Gruszczyniedomy na wynajem w Klonownicy Małej

Deweloperzy

);