Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tylko najlepsi deweloperzy mogą liczyć na dalszy wzrost

2007-10-23

Tylko najlepsi deweloperzy mogą liczyć na dalszy wzrost

Firmy deweloperskie działające głównie na rynku nieruchomości komercyjnych i dobre jakościowo spółki mieszkaniowe mają największe szanse na utrzymanie zainteresowania inwestorów giełdowych.

Jak pisze „Gazeta Prawna”, firmy deweloperskie działające głównie na rynku nieruchomości komercyjnych i dobre jakościowo spółki mieszkaniowe mają największe szanse na utrzymanie zainteresowania inwestorów giełdowych.

W najnowszym raporcie o deweloperach w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowy bank inwestycyjny UBS zaleca kupno akcji trzech spółek notowanych na GPW – Orco, Dom Development i GTC, którego akcje UBS preferuje spośród innych deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej. Według autorów raportu firma inwestująca w kilku krajach regionu w nieruchomości biurowo-usługowe, jak również mieszkaniowe, jest dobrze przygotowana do korzystania ze wzrostu tego rynku. Po okresie zachłyśnięcia się perspektywami zysków z inwestycji w akcje deweloperów wakacyjna korekta na giełdach i zahamowanie wzrostu cen mieszkań w największych miastach w Polsce ostudziło zapał graczy.

Nadal dobrze postrzegani są przede wszystkim deweloperzy, którzy dywersyfikują działalność między segmenty rynku i kraje – donosi dziennik. Na korzyść inwestycji w nieruchomości komercyjne przemawiają przede wszystkim wzrosty czynszów w Europie Środkowo-Wschodniej. Reprezentacja deweloperów na GPW jest coraz większa. Giełda zdecydowała o wprowadzeniu w połowie czerwca nowego indeksu branżowego WIG-Deweloperzy. Po korektach i kilku słabych debiutach jest on obecnie na poziomie o ponad 7 proc. niższym niż pierwszego dnia notowań – czytamy.

Źródło: „Gazeta Prawna” 22.10.2007 | 2007-10-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe do kupieniadziałki do kupieniadomy na wynajem powiat Łódzki wschodnimieszkania na sprzedaż powiat M. Elblągmieszkania na wynajem gmina M. Skierniewicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Przedeczdomy na sprzedaż w Ostrowiemieszkania na sprzedaż w Mareziemieszkania na sprzedaż w Kluczkowicach

Deweloperzy

);