Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Trwają prace nad ustawą o umowach deweloperskich

2007-02-02

Trwają prace nad ustawą o umowach deweloperskich

Ministerstwo Budownictwa przygotowuje projekt ustawy o ochronie nabywcy w umowach deweloperskich. Jego celem ma być poprawa pozycji osoby kupującej mieszkanie. Wspólnie z Ministerstwem Budownictwa pracują nad projektem: resort finansów, sprawiedliwości oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Ministerstwo Budownictwa przygotowuje projekt ustawy o ochronie nabywcy w umowach deweloperskich - informuje "Gazeta Wyborcza". Jego celem ma być poprawa pozycji osoby kupującej mieszkanie. Wspólnie z Ministerstwem Budownictwa pracują nad projektem: resort finansów, sprawiedliwości oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jak czytamy w Gazecie, wielostronicowe umowy deweloperskie są często napisane niezrozumiałym dla klienta językiem prawniczym. Kupujący nieruchomość mogą je nieprawidłowo interpretować, przyjmują jakieś zobowiązania, nie będąc ich świadomi. Ponadto deweloperzy nie wywiązują się często z umów z klientami, m.in. z powodu upadłości firmy.

Resort chce wprowadzić takie rozwiązanie, który zabezpieczy klientów przed utratą pieniędzy. Takim pomysłem ma być wprowadzenie obowiązku finansowania inwestycji mieszkaniowych za pośrednictwem rachunku powierniczego. Bank miałby kontrolować, czy deweloper zrobił to, do czego się zobowiązał. W przypadku otwartego rachunku powierniczego, bank wypłacałby deweloperowi pieniądze klienta za każdy etap realizacji inwestycji. Natomiast zamknięty rachunek miałby polegać na tym, że deweloper otrzymywałby pieniądze zaraz po zakończeniu inwestycji.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 01.02.2007 | 2007-02-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat M. Płocklokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Jaworznodomy na sprzedaż gmina Suszmieszkania na sprzedaż gmina Gaworzycedomy na sprzedaż w Zapowiednikmieszkania na sprzedaż w Podhorodniancedomy na wynajem w Grzybniczka

Deweloperzy

);