Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Trudniej o kredyt na nowe mieszkanie

2009-10-27

Trudniej o kredyt na nowe mieszkanie

Raczej nie ma co liczyć na kredyt na mieszkanie w trakcie budowy, jeśli inwestycja nie jest zaawansowana w co najmniej 20-30 proc.

Raczej nie ma co liczyć na kredyt na mieszkanie w trakcie budowy, jeśli inwestycja nie jest zaawansowana w co najmniej 20-30 proc. – informuje portal Gazeta.pl, powołując się na najnowszy raport Open Finance.
 
Jak czytamy dalej, skończyły się czasy, gdy już na etapie pozwolenia na budowę banki były skłonne wyłożyć gotówkę. Dziś dokładnie przyglądają się nie tylko projektom, ale także realizującym je firmom deweloperskim i ich wcześniejszym dokonaniom. I tak Noble Bank wymaga, by budowa była zaawansowana co najmniej w 45 proc. (stan surowy otwarty z dachem), Polbank – 30 proc. lub 50 proc. dla wykonawców nieposiadających osobowości prawnej) oraz gwarancja, że inwestycja będzie zakończona maksymalnie w ciągu 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia analizy wniosku kredytowego.

Z kolei w Nordei, która z zasady kredytuje tylko projekty deweloperów mających formę spółki z o.o. lub akcyjnej, wykonawca musi mieć w dorobku ukończone co najmniej trzy porównywalne inwestycje – podaje Gazeta.pl. W selekcji deweloperów jeszcze dalej idzie DnB Nord, który deklaruje, że udzieli kredytu tylko na zakup nieruchomości położonej w jednej z preferowanych gmin. Ponadto deweloper musi być na preferencyjnej liście tego banku, budynek zaś powinien być co najmniej w stanie surowym.


Źródło: Gazeta.pl 26.10.2009 | 2009-10-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na zamianędomy na wynajem powiat Lipnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Słupeckidomy na wynajem gmina Biały Dunajecmieszkania na sprzedaż gmina Słupcadomy na sprzedaż w Dziedzinkudomy na wynajem w Strzegowiedomy na wynajem w Brzozowej Gaci

Deweloperzy

);