Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Trudniej będzie protestować przeciwko budowie masztu telefonii

2008-08-13

Trudniej będzie protestować przeciwko budowie masztu telefonii

Zieleńce i stacje telefonii komórkowej otrzymają status inwestycji celu publicznego. Pozwoli to na szybką realizację wielu przedsięwzięć.

Zieleńce i stacje telefonii komórkowej otrzymają status inwestycji celu publicznego. Pozwoli to na szybką realizację wielu przedsięwzięć – informuje „Rzeczpospolita”.

Uzyskanie statusu inwestycji celu publicznego umożliwia łatwiejsze i szybsze przeprowadzenie inwestycji, szczególnie na terenach pozbawionych miejscowych planów. Listę takich inwestycji zawiera art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zalicza do nich m.in. szkoły, oczyszczalnie ścieków czy grunty pod drogi publiczne. Lista ta budzi jednak wątpliwości, urzędnicy i prawnicy są zgodni, że trzeba ją zmienić – informuje dziennik. Chce tego także Ministerstwo Infrastruktury, które pracuje nad pakietem zmian, głównie w prawie budowlanym i ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zmodyfikowany ma zostać również wspomniany art. 6 ustawy.

Pierwszą z planowanych zmian jest wydłużenie listy inwestycji celów publicznych o zakładanie i utrzymywanie parków oraz zieleńców. Druga z proponowanych zmian dotyczy budowy stacji telefonii komórkowej. Jednak takie obiekty budzą protesty wśród mieszkańców gmin, bowiem nikt nie chce mieć infrastruktury sieci telefonów komórkowych w swoim sąsiedztwie. Budowie takich stacji zawsze towarzyszą protesty społeczne. Większość gmin już teraz traktuje budowę stacji sieci mobilnej jako inwestycję celu publicznego – zauważa gazeta. Dlatego też Ministerstwo Infrastruktury proponuje wprowadzić dodatkowy punkt do art. 6. Zgodnie z nim celem publicznym byłaby także budowa oraz wykonanie innych robót budowlanych dotyczących łączności publicznej i sygnalizacji oraz ich utrzymywanie. W efekcie gmina, wydając decyzję o inwestycji celu publicznego, będzie miała znacznie mniej obowiązków niż podczas ustalania warunków zabudowy. Przede wszystkim gmina nie musi sprawdzać, czy w sąsiedztwie są już planowane podobne inwestycje. Poza tym – nie ma możliwości zaskarżenia takiej decyzji nawet w trybie nadzwyczajnym.

Źródło: „Rzeczpospolita” 13-08-2008 | 2008-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe na wynajemdziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Chełmlokale użytkowe na wynajem powiat Złotoryjskidomy na sprzedaż gmina Łuktamieszkania na wynajem gmina Krynica Morskadomy na wynajem w Żubrówka Nowadomy na wynajem w Kolonia Hołowienkimieszkania na sprzedaż w Białej

Deweloperzy

);