Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Transport rezygnuje

2010-12-17

Transport rezygnuje

Pekaes jest drugą po PKP dużą firmą transportową, która rezygnuje z działalności deweloperskiej.

Pekaes jest drugą po PKP dużą firmą transportową, która rezygnuje z działalności deweloperskiej – informuje „Rzeczpospolita”. Kryzys skutecznie zniechęcił przedsiębiorstwo do branży budowlanej. Pekaes sprzedaje działkę przy ul. Siedmiogrodzkiej w Warszawie z planem jej zagospodarowania firmie Okam 2007. Na sprzedawanej działce miały powstać 17-piętrowe budynki z apartamentami o łącznej wartości ok. 420 mln zł.

Firma planuje sprzedać również inne swoje nieruchomości, m.in. teren pod biurowiec przy ul. Grzybowskiej w Warszawie czy obszary pod osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu. Strategia spółki przewiduje skoncentrowanie się przede wszystkim na podstawowej działalności.

Również PKP wycofuje się z branży deweloperskiej. Budowa osiedla Odolany w Warszawie, zaplanowana jeszcze 2008 r., nie rozpoczęła się z powodu kryzysu oraz problemów z uzyskaniem warunków zabudowy. Teraz spółka zrezygnowała z budowy mieszkań i chce pozyskiwać środki z zamkniętych funduszy inwestycyjnych, którym przekaże zarządzanie swoimi działkami.

Źródło: "Rzeczpospolita" | 2010-12-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Skierniewicedomy na sprzedaż powiat Ciechanowskidomy na sprzedaż gmina Lubniewicemieszkania na wynajem gmina Uście Gorlickiedomy na wynajem w Starym Redzeniudomy na wynajem w Podzakrzówkudomy na wynajem w Kępie Piotrowińskiej

Deweloperzy

);