Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Terminy płatności podatku od nieruchomości

2005-10-17

Terminy płatności podatku od nieruchomości

W piśmie z dnia 1.07.2005 r. Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że podatek od nieruchomości na rok podatkowy ustala w drodze decyzji organ podatkowy właściwy ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania.
Podatek jest płatny w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego w terminach: do 15.03, 15.05, 15.09 i 15.11 roku podatkowego (LK-833/05/IP/BM6-7577).
Co do zasady, termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Ma to o tyle znaczenie, że jeżeli termin płatności podatku jest określony kalendarzowo, a decyzja ustalająca wysokość zobowiązania podatkowego nie została doręczona co najmniej na 14 dni przed terminem płatności podatku, obowiązuje generalna zasada. Jeśli zatem obowiązek podatkowy powstał na przykład 1 maja, podatek jest płatny w 3 równych ratach w następujących terminach – 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej, do 15.09 oraz do 15.09.

Źródło: Biuletyn Skarbowy 4/2005 | 2005-10-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice na zamianęmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat M. Świnoujściedomy na sprzedaż powiat Zawierciańskidomy na sprzedaż gmina Zgorzelecmieszkania na wynajem gmina Skarżysko Kościelnemieszkania na sprzedaż w Florianowomieszkania na sprzedaż w Maciejewiemieszkania na wynajem w Mchowie

Deweloperzy

);