Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

TAURON stworzy ponad 150 stacji ładowania elektrycznego

Dominik Wielgus | 2019-05-28

TAURON stworzy ponad 150 stacji ładowania elektrycznego
Do końca 2020 r. TAURON będzie posiadał ponad 150 stacji ładowania elektrycznego

Przedsiębiorstwo TAURON zamierza wybudować w Polsce ponad 150 stacji elektrycznego ładowania oraz zrealizować system do zarządzania elektromobilnością.

Branża energetyczna jest w fazie intensywnych zmian. Jednym z kluczowych procesów jest wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania transportu - powiedział Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia.

W ramach swojego projektu OPERATOR II koncern ma w planach stworzenie sieci ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych oraz kompletnego systemu zarządzania elektromobilnością. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 2020 r. Po wybudowaniu 97 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) i 21 stacji ładowania prądem stałym (DC) w posiadaniu spółki znajdzie się ponad 150 stacji ładowania elektrycznego. Realizacja tej koncepcji pozwoli na bezproblemowe korzystanie z samochodów elektrycznych na całym terenie południowo-zachodniej części Polski.

Ponadto od lipca 2019 r. dostawca energii elektrycznej zapoczątkuje płatną dystrybucję usług ładowania. W ofercie znajdzie się m.in. sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych czy rozwiązania z obszaru e-mobility. Z oferty grupy energetycznej już dziś mogą korzystać klienci komercyjni. Realizacja obejmuje wszystkie czynności od wykonania wizji lokalnej po serwis i utrzymanie stacji. Projekt nastawiony jest również na posiadaczy działających już stacji ładowania, którym spółka może zaproponować zrealizowanie obowiązków ustawowych w zakresie Operatora Stacji oraz Dostawcy Usług Ładowania, a także zapewni serwis infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W 2019 r. ukaże się dodatkowo aplikacja mobilna eMap od TAURONA obsługująca i świadcząca płatne usługi ładowania na stacjach należących do spółki energetycznej.


 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-05-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Szczycieńskimieszkania na wynajem powiat Gliwickilokale użytkowe na wynajem gmina Czernicadomy na wynajem gmina Sztabinmieszkania na sprzedaż w Kierzkowiedomy na wynajem w Nowym Lindowiemieszkania na wynajem w Olszewie

Deweloperzy

);