Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tanieją, ale powoli

2008-08-04

Tanieją, ale powoli

Mieszkania na rynku wtórnym zaczynają powoli tanieć – wynika z opinii pośredników. Jest to jednak bardziej widoczne w przypadku lokali w blokach z wielkiej płyty niż chętniej kupowanych mieszkań w domach z lat 90.

Mieszkania na rynku wtórnym zaczynają powoli tanieć – wynika z opinii pośredników. Jest to jednak bardziej widoczne w przypadku lokali w blokach z wielkiej płyty niż chętniej kupowanych mieszkań w domach z lat 90., w niskiej zabudowie – donosi „Rzeczpospolita”.

Jednak transakcji, których przedmiotem są mieszkania, jest w ostatnich tygodniach niewiele. Mimo że podaż tych nieruchomości rośnie i jest w czym wybierać. Sprzedający wciąż próbują uzyskać wysokie ceny, obowiązujące przed kilkoma miesiącami. Natomiast kupujący wstrzymują się z decyzją, bo liczą na szybkie i znaczące obniżki. Zwłaszcza że widoczny jest spadek cen mieszkań na rynku pierwotnym. Nowe mieszkania są coraz tańsze, a to na pewno nie pozostanie bez wpływu na notowania lokali z drugiej ręki – czytamy dalej.

Z barometru „Rzeczpospolitej” wynika, że w ciągu minionego roku mieszkania podrożały średnio o około 12 proc. Choć pośrednicy spodziewają się w najbliższych miesiącach spadków cen, to jednak w skali roku część z nich przewiduje, że ceny tych bardziej atrakcyjnych wzrosną. Dlatego barometr wskazuje, że przeciętna korekta cen w górę, do wakacji 2009 roku, może wynieść do 4 proc.

Źródło: | 2008-08-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości na zamianękamienice na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Buskimieszkania na wynajem powiat Kutnowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sieradzlokale użytkowe na sprzedaż gmina Piszczacmieszkania na wynajem w Cmolasiemieszkania na wynajem w Cieszedomy na sprzedaż w Łyskach

Deweloperzy

);