Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tanie i szybkie budowanie

2010-02-17

Tanie i szybkie budowanie

Kwestie barier finansowych i prawnych, występujących przy realizacji inwestycji, poruszono podczas konferencji „Tanie i szybkie budowanie bez udziału środków publicznych i gminnych".

Kwestie barier finansowych i prawnych, występujących przy realizacji inwestycji, zostały poruszone 10 lutego podczas konferencji „Tanie i szybkie budowanie bez udziału środków publicznych i gminnych".

Szczególnie dotkliwie odczuwają te problemy inwestorzy – prywatni i samorządowi – realizujący swoje inwestycje po zlikwidowaniu Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Dodatkowe trudności stanowią: pozyskiwanie gruntów, przyłączanie urządzeń do sieci, regulacja stawek czynszowych czy też ustanawianie partycypacji lokatorów. Próbą odpowiedzi na istniejącą sytuację jest model zaproponowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu, który w bardzo wielu aspektach jest zbieżny z kierunkami reformy systemu budownictwa społecznego, przygotowanymi w Ministerstwie Infrastruktury. Realizacja inwestycji odbywa się bowiem według formuły zakładającej możliwość przekształcenia mieszkań we własność hipoteczną po 15 latach od dnia podpisania umowy najmu. W tym okresie, mimo że mieszkanie jest formalnie własnością TBS, najemca ma prawo swobodnego dysponowania lokalem. Dzieje się tak, gdyż wpłacając partycypację najemca staje się jednocześnie udziałowcem spółki, a także korzysta z uregulowań ustawy o ochronie praw lokatorów.
 
 
 

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 10.02.2010 | 2010-02-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażdomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Aleksandrowskidomy na sprzedaż powiat Węgorzewskidomy na wynajem gmina Grunwaldmieszkania na wynajem gmina Tymbarkdomy na wynajem w Szczedrzykumieszkania na sprzedaż w Matyldowiemieszkania na sprzedaż w Aksmanicach

Deweloperzy

);