Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szynobusem na lotnisko

2006-05-27

Szynobusem na lotnisko

26 maja br. uruchomiono długo oczekiwane połączenie kolejowe między Dworcem Głównym PKP a Portem Lotniczym w Balicach. Dwa szynobusy, obsługujące tę trasę, pokonują 12-kilometrowy odcinek w 15 minut.

26 maja br. uruchomiono długo oczekiwane połączenie kolejowe między Dworcem Głównym PKP a Portem Lotniczym w Balicach. Dwa szynobusy, obsługujące tę trasę, pokonują 12-kilometrowy odcinek w 15 minut, łącznie wykonując 35 kursów dziennie (od 4 rano do północy). Odcinek z przystanku końcowego do terminalu w Balicach (200 m) będzie można przejść pieszo bądź przejechać specjalnym autobusem kursującym na lotnisko.

Cała trasa szynobusu składa się z dwóch odcinków. Pierwszy – zelektryfikowany (o dł. 7,2 km), od Dworca Głównego do Mydlnik – stanowi część szlaku kolejowego „wschód-zachód” (trasa Przemyśl – Wrocław). Drugi, niezelektryfikowany (dł. 4,8 km), to dotychczasowa bocznica towarowa od Mydlnik poprzez Olszanicę do Balic.

Uruchomiona linia będzie wykorzystywana nie tylko do przewozu osób do i z portu lotniczego, ale i do obsługi składów towarowych oraz przewozów turystycznych do doliny Rudawy i zalewu w Kryspinowie. Również mieszkańcy osiedli położonych w pobliżu trasy szynobusu będą mogli korzystać z tego połączenia.

Na nowej linii obowiązują takie same bilety, jak w innych pociągach kursujących na podobnych trasach. Bilet normalny do Balic kosztuje 3,80 zł. Obowiązują również zniżki studenckie oraz inne ulgi.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2006 | 2006-05-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Kieleckimieszkania na wynajem powiat M. Żorylokale użytkowe na wynajem gmina Krotoszynlokale użytkowe na wynajem gmina Bobrowicemieszkania na sprzedaż w Huciskumieszkania na sprzedaż w Karolinowiemieszkania na sprzedaż w Starej Kolonii

Deweloperzy

);