Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szybszy zwrot VAT-u za materiały budowlane?

2006-07-14

Szybszy zwrot VAT-u za materiały budowlane?

Wprowadzona w życie zaledwie pół roku temu ustawa o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane już wkrótce może zostać znowelizowana. Okazuje się bowiem, że urzędy skarbowe nie mogą sobie poradzić z rozpatrzeniem wszystkich wpływających do nich wniosków o zwrot części podatku.

Wprowadzona w życie zaledwie pół roku temu ustawa o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane już wkrótce może zostać znowelizowana. Okazuje się bowiem, że urzędy skarbowe nie mogą sobie poradzić z rozpatrzeniem wszystkich wpływających do nich wniosków o zwrot części podatku. W związku z tym resort finansów rozważa możliwość uproszenia procedur z tym związanych oraz doprecyzowania przepisów. Zgodnie z planowanymi zmianami w sytuacji, gdy wniosek o zwrot VAT nie będzie budził zastrzeżeń fiskusa, pieniądze będą wypłacane prawie natychmiast. Obecnie musi on uzyskać akceptację naczelnika danego urzędu skarbowego, co czasami trwa nawet kilka miesięcy. Dopiero od wydania tej decyzji fiskus ma blisko miesiąc na wypłatę należności. Uproszczenie procedur przyniosłoby korzyść nie tylko inwestorom, ale i budżetowi państwa – zmniejszyłyby się koszty obsługi tej grupy podatników. Dodatkowo urzędy skarbowe nie musiałyby płacić wysokich odsetek za opóźnienia.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2006 | 2006-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na wynajemdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Myszkowskimieszkania na wynajem powiat Kolneńskidomy na wynajem gmina Lwówek Śląskimieszkania na sprzedaż gmina Dydniamieszkania na wynajem w Tursku Małymdomy na sprzedaż w Sikorszczyznamieszkania na wynajem w Nowosadach

Deweloperzy

);