Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szybciej do Zakopanego

Magdalena Hojniak | 2017-10-10

Szybciej do Zakopanego

Ukończenie prac budowlanych na trasie do Zakopanego może nastąpić szybciej niż zaplanowano. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Na drodze S7 zapoczątkowano kolejny etap prac związanych z budową trasy na Zakopiance. W ostatnich dniach rozpoczęto drążenie powstającego tam tunelu od strony południowej, podczas gdy dotychczas działania budowlane były prowadzone od strony północnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowano ewentualne opóźnienie udostępnienia ciągu, o czym zapewnił obecny podczas wizytacji budowy tunelu, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło zaznaczyła, że inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i nie wystąpiły komplikacje, które mogłyby zaburzyć konsekwentną realizację. Tym samym dojazd do Zakopanego już wkrótce może być usprawniony.

Powstający na Zakopiance tunel, ze względu na utrudnienia geologiczne, jest realizowany specjalistyczną techniką. Konstrukcję podziemnej trasy będą tworzyć połączone tunelami technicznymi 2 komory biegnące pod górą Luboń Mały.

Prace na trasie do Zakopanego rozpoczęły się w 2016 r. Oprócz stanowiącego ponad 12 proc. całej drogi 2 km tunelu, powstanie 16,7 km nowej jezdni oraz 38 obiektów inżynierskich, tj. estakady, mosty i wiadukty. Realizacja inwestycji przebiega na 3 odcinkach S7: Lubień – Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała, Skomielna Biała – Chabówka. Pierwsze zakończenia prac przewidziano na 2018 i 2019 r. 

Źródło: KRN.pl | 2017-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0
powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Mój Dom Etap IV
Ostatnie biura w OVO Wrocław....
Villa sento
Osiedle Klonowe 14
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 

Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Wrocław, Krzyki, ul. Podwale 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna