Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sztuka w mieście

2011-04-19

Sztuka w mieście

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na projekt zagospodarowania przestrzeni znajdującej się na przeciwko Muzeum Narodowego w Krakowie.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na projekt zagospodarowania przestrzeni znajdującej się na przeciwko Muzeum Narodowego w Krakowie. Swoje propozycje będą mogli przedstawić artyści i mieszkańcy miasta.

Władze muzeum od dłuższego czasu rozważają, w jaki sposób wykorzystać wolną przestrzeń przed głównym wejściem, którą w tej chwili zajmuje parking. Zakłada się, że zmiany będą obejmować umieszczenie parkingu pod ziemią, a w jego miejscu stworzenie przestrzeni do ekspozycji dzieł sztuki. Projekt zostanie wyłoniony z prac, które wezmą udział w konkursie architektoniczno-urbanistycznym jaki zostanie przygotowany, na polecenie architekta miasta prof. Andrzeja Wyżykowskiego, przez krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.
 
Coraz realniej rysuje się szansa odzyskania tej przestrzeni na potrzeby muzeum. Tutaj powinno mówić się o sprawach sztuki i kultury, tym bardziej że to miejsce znajduje się na trasie, którą codziennie przemierzają tysiące młodych ludzi – tłumaczy dla „Gazety Wyborczej” Zofia Gołubiew, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Ostrowskidomy na sprzedaż powiat Zwoleńskilokale użytkowe na wynajem gmina Kawęczynlokale użytkowe na wynajem gmina Święciechowadomy na wynajem w Grabowcudomy na sprzedaż w Kuźnicymieszkania na wynajem w Kwiatkowie

Deweloperzy

);