Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szkolenia strażników energii

2008-02-14

Szkolenia strażników energii

Od początku 2009 r. trzeba będzie wydawać co roku świadectwa energetyczne dla około 200 tys. budynków. Już wkrótce rozpoczną się szkolenia uprawnionych do tego specjalistów.

Od początku 2009 r. trzeba będzie wydawać co roku świadectwa energetyczne dla około 200 tys. budynków – przypomina „Rzeczpospolita”. Już wkrótce rozpoczną się szkolenia uprawnionych do tego specjalistów.

Jutro wchodzi w życie rozporządzenie ministra infrastruktury, które umożliwia rozpoczęcie procesu szkolenia (DzU nr 17, poz. 104). Unormowano w nim program oraz tryb i zasady przeprowadzania egzaminów. Jak czytamy dalej, szkolenie ma trwać minimum 50 godzin, w tym co najmniej osiem mają stanowić zajęcia praktyczne. Ich rezultatem powinno być samodzielne sporządzenie przez uczestnika świadectwa charakterystyki energetycznej budynku bądź lokalu mieszkalnego. Postępowanie egzaminacyjne składa się z dwóch etapów. W pierwszym bada się, czy kandydat spełnia ustawowe warunki ubiegania się o uprawnienia. Sam egzamin dzieli się na część pisemną i praktyczną. Część pisemna to test zawierający 80 pytań. Aby przystąpić do egzaminu praktycznego, trzeba odpowiedzieć poprawnie przynajmniej na 60.

Osoby zamierzające uzyskać uprawnienia do sporządzania świadectw energetycznych powinny składać wnioski do ministra budownictwa nie później niż na 30 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu – informuje dziennik. Wraz z wnioskiem trzeba dostarczyć dokumenty poświadczające ukończenie studiów magisterskich oraz niekaralność za przestępstwa przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwa skarbowe.

Źródło: „Rzeczpospolita” 14.02.2008 | 2008-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na zamianęmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sztumskilokale użytkowe na wynajem powiat Krotoszyńskimieszkania na wynajem gmina Lesznodomy na wynajem gmina Herbymieszkania na sprzedaż w Starym Pożógumieszkania na sprzedaż w Kołatcedomy na sprzedaż w Krugły Lasek

Deweloperzy

);