Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Szkieletor” nie zostanie podwyższony

2008-02-04

„Szkieletor” nie zostanie podwyższony

Wojewódzka rada konserwatorów wykluczyła podwyższenie krakowskiego „szkieletora". W dyskusji na temat dopuszczalnej wysokości „szkieletora" przeważyły argumenty związane z ochroną widokową obszaru będącego na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wojewódzka rada konserwatorów wykluczyła podwyższenie krakowskiego „szkieletora" – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Mierzący 92 m nieukończony budynek Naczelnej Organizacji Technicznej, zwany potocznie „szkieletorem", nie urośnie już ani o metr. Tak postanowił wojewódzki konserwator zabytków Jan Janczykowski. W dyskusji na temat dopuszczalnej wysokości „szkieletora" przeważyły argumenty związane z ochroną widokową obszaru będącego na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W panoramie miasta tak wysoki budynek z całą pewnością zbyt silnie ingerowałby w otoczenie – czytamy dalej. W związku z tym najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowany projekt prof. Hansa Kollhoffa. Jego koncepcja zakładała zwieńczenie obiektu kopułą w formie stalowej czapy, podnoszącej wysokość obiektu nawet do 130 m.

Jak informuje Gazeta, oficjalna opinia konserwatora trafi niebawem do miejskiego wydziału architektury. Będzie ona jedną z kluczowych przy wydawaniu inwestorowi decyzji o warunkach zabudowy. We wtorek w sprawie „szkieletora" zbierze się również Miejska Komisja Urbanistyczno Architektoniczna.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 04.02.2008 | 2008-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice na zamianęgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Myszkowskimieszkania na wynajem gmina Stare Kurowolokale użytkowe na wynajem gmina Nowe Miastodomy na sprzedaż w Sicinachmieszkania na sprzedaż w Lasowicachmieszkania na sprzedaż w Chmielewie

Deweloperzy

);