Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Szkieletor” jednak urośnie

2008-12-19

„Szkieletor” jednak urośnie

Wojewódzki konserwator zabytków i właściciele „szkieletora" doszli do porozumienia. Inwestor ma przygotować nowy wariant dokończenia wieży. Obie strony zapowiadają, że to koniec wieloletnich sporów o obiekt.

 

Wojewódzki konserwator zabytków i właściciele „szkieletora" doszli do porozumienia – podaje „Gazeta Wyborcza”. Inwestor ma przygotować nowy wariant dokończenia wieży. Obie strony zapowiadają, że to koniec wieloletnich sporów o obiekt.
 
Miesiąc temu, Rada Konserwatorów Zabytków zadecydowała, że stalowa konstrukcja przy Rondzie Mogilskim nie będzie wyższa. Była to reakcja na przedstawione przez inwestora plany nadbudowy wieży – pisze Gazeta. Od początku jednak wojewódzki konserwator zabytków, do którego należy ostateczne zdanie, podkreślał, że jest skłonny pójść na niewielkie ustępstwa.
 

Niedawno podjęto decyzję, która pozwala na podwyższenie budynku o około 6 metrów, czyli z obecnych 94 do 100 metrów – czytamy dalej. Główny architekt Krakowa, prof. Andrzej Wyżykowski szacuje, że jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, już w 2010 r. można będzie rozpocząć prace przy „szkieletorze”. Według niego są szanse na ukończenie inwestycji do 2012 r.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 18.12.2008 r. | 2008-12-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Pajęczańskimieszkania na wynajem powiat Janowskimieszkania na sprzedaż gmina Lubomierzlokale użytkowe na sprzedaż gmina Garbówdomy na wynajem w Wytyczniedomy na sprzedaż w Przerąbiedomy na wynajem w Barczkowicach

Deweloperzy

);