Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szansa na wznowienie LIM-ów

2005-06-15

Szansa na wznowienie LIM-ów

Podczas odbywającej się niedawno w hali PTS „Sokół” Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań omawiano propozycję przywrócenia idei tzw. LIM-ów, czyli Lokalnych Inicjatyw Mieszkaniowych.

Podczas odbywającej się niedawno w hali PTS „Sokół” Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań omawiano propozycję przywrócenia idei tzw. LIM-ów, czyli Lokalnych Inicjatyw Mieszkaniowych. Pomysł ten polega na współpracy miasta i inwestorów przy budowie dróg, sieci wodociągowych czy kanalizacyjnych. Propozycja jest skierowana przede wszystkim do firm deweloperskich, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot. Ze swojej strony, miasto zapewnia pomoc finansową, inwestorom zaś daje to szansę na uzbrojenie terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Pomysł tego typu współpracy powstał kilka lat temu. Do 2000 roku miasto dofinansowywało inwestycje infrastrukturalne, często pokrywając nawet większość kosztów ich realizacji. Jednakże ze względu na konieczność dostosowania do znowelizowanych przepisów, LIM-y zostały zlikwidowane. Teraz jest szansa, że idea ta zostanie przywrócona. Z propozycją powrotu do lokalnych inicjatyw mieszkaniowych wystąpił Bogusław Kośmider, krakowski radny zasiadający m.in. w komisjach mieszkalnictwa oraz infrastruktury UMK. Jak podkreślił, Rada Miasta podjęła już nawet uchwałę mającą ułatwić prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu działania służące wprowadzeniu inicjatywy. Do końca sierpnia prezydent ma czas na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 11/2005 | 2005-06-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Bieruńsko-Lędzińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kolbuszowskidomy na sprzedaż gmina Gorlicedomy na wynajem gmina Wielgiedomy na wynajem w Ziemiarachdomy na wynajem w Ciołkudomy na sprzedaż w Nowowoli

Deweloperzy

);