Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szansa na wybudowanie centrum kongresowego

2006-05-25

Szansa na wybudowanie centrum kongresowego

Na 35 mln euro szacuje się wartość inwestycji, która ma powstać przy rondzie Grunwaldzkim.

Na 35 mln euro szacuje się wartość inwestycji, która ma powstać przy rondzie Grunwaldzkim. W poniedziałek, 15 maja prezydent Jacek Majchrowski oraz Georg Folian, prezes firmy Warimpex podpisali list intencyjny w sprawie budowy Krakowskiego Centrum Kongresowego. W skład kompleksu, który ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Monte Cassino i Konopnickiej, będzie wchodzić m.in. sala na 2,5 tys. miejsc oraz czterogwiazdkowy hotel z około 230 pokojami. Jako że koszt inwestycji znacznie przekracza możliwości finansowe miasta, szansą na jej realizację jest partnerstwo publiczno-prywatne. W tym celu gmina utworzy z austriacką firmą spółkę. Warimpex wniesie ze swej strony środki finansowe na realizację obiektu, a gmina – prawo własności działek, na których powstanie centrum. Zgodę na utworzenie takiej spółki musi jeszcze wyrazić Rada Miasta. Jeśli radni zaakceptują warunki powołania spółki, budowę można by rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć za dwa, trzy lata.

Budowę obiektu kongresowego w tym miejscu planowano już wcześniej. Dwa lata temu prezydent miasta chciał rozpisać międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie tego terenu, jednakże wtedy nie zgodzili się na to radni. Jak wynika – z wydanych już – warunków zabudowy terenu, na półtorahektarowej działce może stanąć budynek o wysokości do 20 m. Przewidziane są również parkingi podziemne. Przedstawiciele Magistratu zapewniają, że na pewno nie powstanie tam żaden sklep wielkopowierzchniowy.

Źródło: "Krakowski Rynej Nieruchomości" nr 11/2006 | 2006-05-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajem powiat Brzezińskidomy na wynajem powiat Wieluńskimieszkania na wynajem gmina Prochowicedomy na sprzedaż gmina M. Świnoujściemieszkania na wynajem w Nowe Wikrowomieszkania na wynajem w Maślankadomy na wynajem w Józefinie

Deweloperzy

);