Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szaleństwo w bankach

Magdalena Hojniak | 2018-08-10

Szaleństwo w bankach

Czy deweloperzy mają się czego bać? Dyskusje na temat kondycji rynku nieruchomości i dane BIK pokazują dwa różne obrazy.

O problemach w branży budowlanej mówi się już od dawna. Jedną z największych trudności jest niedobór pracowników. Całości towarzyszą ciągłe wzrosty cen materiałów, a to przekłada się na rosnące koszty budowy. Powoli zaczyna brakować także działek w korzystnych lokalizacjach, a te, postrzegane jako atrakcyjne, kosztują krocie. Współistnienie takich czynników może w końcu doprowadzić do sytuacji, w której podaż nie będzie w stanie zaspokoić popytu, czego pierwsze sygnały zaczynają być widoczne.

Tymczasem zainteresowanie nieruchomościami ciągle wzrasta, a o kredyt hipoteczny wnioskuje coraz więcej osób. Co więcej, wzrasta również suma, o jaką starają się w bankach. Potwierdza to ostatni raport Biura Informacji Kredytowej. Jak się bowiem okazuje, w lipcu potencjalni kredytobiorcy zawnioskowali o kwotę wyższą aż o 20 proc. od zeszłorocznych zapytań. Jednocześnie była to większa suma niż w czerwcu. Do sfinansowania zakupu mieszkania Polacy potrzebowali od banku ok. 253,8 tys. zł, natomiast w 2017 r. o 9 proc. mniej.

20 proc. różnica w kwocie, o jaką ubiegały się osoby zainteresowane hipoteką, wynika m.in. z liczniejszego grona zainteresowanych. W lipcu 2018 r. o kredyt wnioskowało 36,14 tys. osób, czyli o ponad 15 proc. więcej niż w tym samym miesiącu w 2017 r.  

Wbrew prognozom mówiącym, że rynek mieszkaniowy wyhamuje, statysyki pokazują zwiększony apetyt na mieszkania. I jak widać, rosnące ceny nieruchomości jeszcze nie odstraszają. 

Źródło: KRN.pl | 2018-08-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****
Budynek mieszkalny przy ul....
Willa Słowicza
Oaza Bronowice

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże na sprzedażkamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Nowotomyskidomy na sprzedaż powiat Radomskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Lidzbark Warmińskimieszkania na wynajem gmina Limanowamieszkania na wynajem w Dymkachdomy na wynajem w Rumachmieszkania na sprzedaż w Silnej

Deweloperzy