Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

System oceny energetycznej budynków

2005-05-17

System oceny energetycznej budynków

W Ministerstwie Infrastruktury przygotowywany jest projekt ustawy o systemie oceny energetycznej budynków. Nowe przepisy mają nakładać na właścicieli całych budynków oraz mieszkań obowiązek uzyskiwania świadectwa energetycznego.

W Ministerstwie Infrastruktury przygotowywany jest projekt ustawy o systemie oceny energetycznej budynków. Nowe przepisy mają nakładać na właścicieli całych budynków oraz mieszkań obowiązek uzyskiwania świadectwa energetycznego. Obowiązek uzyskania świadectwa dotyczyć będzie jedynie właścicieli: nowych budynków, przeznaczonych do sprzedaży, wynajmu lub zmodernizowanych. Świadectwo będzie m.in. informowało o ociepleniu budynku, szczelności okien według dziesięciu klas energooszczędności od A do G. Im wyższa klasa tym lepszy standard budynku. Świadectwo ważne będzie przez 10 lat. Jeśli standardy energooszczędności budynku (mieszkania) się nie pogorszą, ważność świadectwa zostanie przedłużona. Nowe przepisy mają dostosować polskie prawo do postanowień dyrektywy 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która zacznie obowiązywać od 4.1.2006 r. Według założeń Ministerstwa Infrastruktury ustawa ma wejść w życie od 1.1.2006 r. Przez pierwsze trzy lata obowiązywania ustawy świadectwa będą dobrowolne. Od 1.1.2009 r. mają być już obowiązkowe.

Źródło: na podstawie komunikatu Ministerstwa Infrastruktury opracował Paweł Puch | 2005-05-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Łęczyckimieszkania na wynajem powiat Lubartowskidomy na wynajem gmina Choczdomy na sprzedaż gmina M. Rzeszówmieszkania na wynajem w Iwiczniedomy na wynajem w Kątachmieszkania na wynajem w Złotopolu

Deweloperzy

);