Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Symboliczna poprawa

2010-09-24

Symboliczna poprawa

Sierpniowe dane z wtórnego rynku nieruchomości w USA niewiele poprawiły obraz, jaki pozostawił lipiec.

 Sierpniowe dane z wtórnego rynku nieruchomości w USA niewiele poprawiły obraz, jaki pozostawił lipiec, kiedy to sprzedaż obniżyła się do poziomu ostatnio widzianego 15 lat wcześniej.

 W ubiegłym miesiącu sprzedaż wyniosła 4,13 mln, czyli niecałe 8 proc. więcej niż w lipcu i 19 proc. mniej niż rok wcześniej – podaje Home Broker Daily. Ceny były o 0,8 proc. wyższe niż w sierpniu 2009 r. Poprawa w tym względzie jest więc  symboliczna, biorąc pod uwagę skalę wcześniejszego spadku.
 
Z uwagą obserwowane są przy tym zapasy niesprzedanych domów. Obniżyły się jedynie o 0,6 proc., do 3,98 mln. Przy obecnej sprzedaży potrzeba aż 11,6 miesięcy, by je upłynnić. Natomiast szacuje się, że aby myśleć o ustabilizowaniu cen domów zapasy powinny odpowiadać 8-9 miesiącom sprzedaży. Na to jednak przyjdzie jeszcze długo czekać.

 

Źródło: Home Broker Daily | 2010-09-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na zamianędomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Łańcuckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Suwalskidomy na wynajem gmina Rozogilokale użytkowe na sprzedaż gmina Odolanówdomy na wynajem w Nowodworzedomy na wynajem w Kircholdomy na wynajem w Dębołęce

Deweloperzy

);