Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Święto odnowionego mostu

2009-10-23

Święto odnowionego mostu

Zakończono modernizację mostu Bolesławieckiego. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2008 r. i przeprowadzone były przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak donosi portal Wroclaw24.net, zakończono modernizację mostu Bolesławieckiego. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2008 r. i przeprowadzone były przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kamień węgielny pod budowę mostu położono 17 maja 1844 r. – czytamy. Most Bolesławiecki składa się z 35 półkolistych przęseł wspierających się na filarach, ma 490 m długości, 8 m szerokości oraz 26 m wysokości. Łatwo zauważyć, że projektant wzorował się na rzymskich akweduktach. Jak podaje serwis, modernizacja objęła przede wszystkim układ torowy, przebudowę elementów sterowania ruchem kolejowym oraz przebudowę progu wodnego pod przęsłami nurtowymi. Należy zaznaczyć, że dzięki owej modernizacji cały most zyskał nowe oblicze.

Kontrakt na modernizację jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności. Całość inwestycji to ponad 10 mln zł. Most został oddany do pełnego użytku po przewidzianych na modernizację 18 miesiącach prac.

 

 

Źródło: Wroclaw24.net 9.10.2009 | 2009-10-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na wynajeminne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sokołowskidomy na sprzedaż powiat M. Koszalindomy na wynajem gmina Przyłęklokale użytkowe na wynajem gmina Osięcinymieszkania na wynajem w Sadkudomy na sprzedaż w Łabniedomy na sprzedaż w Nowej Grzybowszczyźnie

Deweloperzy

);