Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Świetlny masterplan

2012-06-19

Świetlny masterplan

Władze miasta i Tauron Dystrybucja GZE zawarły porozumienie w sprawie opracowania wspólnej, długoterminowej koncepcji iluminacji Gliwic.

Władze miasta i Tauron Dystrybucja GZE zawarły porozumienie w sprawie opracowania wspólnej, długoterminowej koncepcji iluminacji Gliwic. Poza sygnatariuszami porozumienia, w tworzeniu „Masterplanu oświetlenia obszaru miejskiego Miasta Gliwice” wezmą udział m.in. przedstawiciele jednostek planowania przestrzennego i konserwator zabytków.

Hasłem przewodnim masterplanu jest „Inteligentne światło dla inteligentnego miasta”, a całość prac podzielono na cztery etapy. Pierwszy, zakończony 30 marca, dotyczył identyfikacji miasta (czyli wyodrębnienia najważniejszych obiektów). Kolejne fazy będą miały charakter techniczny i obejmą m.in.: częściową inwentaryzację oświetlenia, klasyfikację dróg oraz wykonanie graficznego przedstawienia temperatur barwowych (czyli określenia barwy światła dla poszczególnych kategorii dróg). Temepratury mają ułatwiać orientację w mieście (na biało oznaczone będą główne trakty komunikacyjne, a ulice podrzędne – na żółto) oraz nadać poszczególnym częściom Gliwic indywidualny charakter.

Poza podniesieniem atrakcyjności miasta w oczach mieszkańców i turystów, koncepcja ma na celu stworzenie systemu iluminacji cechującego się niezawodnością i oszczędnością.

Źródło: KRN.pl | 2012-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Dzierżoniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Bielskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Brzeżnodomy na sprzedaż gmina Koszycemieszkania na wynajem w Możdżanowiemieszkania na sprzedaż w Charsznicydomy na wynajem w Konieckach Małych

Deweloperzy

);