Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Super inwestycja w nieruchomości

2008-12-08

Super inwestycja w nieruchomości

Zeszłomiesięczne wyliczenia analityków portalu KRN.pl wykazały bardzo niską rentowność zakupu mieszkania w Krakowie na wynajem. Analiza wskazała około dwudziestoletni zwrot na kapitale. Podobna sytuacja występuje na pozostałych rynkach polskich aglomeracji.

Zeszłomiesięczne wyliczenia analityków portalu KRN.pl wykazały bardzo niską rentowność zakupu mieszkania w Krakowie na wynajem. Analiza wskazała około dwudziestoletni zwrot na kapitale. Podobna sytuacja występuje na pozostałych rynkach polskich aglomeracji.

Pojawia się zatem pytanie: Czy w obecnej sytuacji na rynku nieruchomości można jeszcze korzystnie inwestować w nieruchomości? Odpowiedź daje ogłoszona właśnie oferta krakowskiego biura pośrednictwa Great House, dotycząca zakupu apartamentu w hotelu. Nabycie następuje w tak zwanym systemie Condo, polegającym na wyodrębnieniu z budynku hotelowego poszczególnych lokali jako osobnych nieruchomości z własną księgą wieczystą. Lokal taki jest wykorzystywany zgodnie z wolą nowego właściciela. Najczęściej poza okresami, kiedy właściciel sam w nim przebywa, lokal służy do przyjmowania gości hotelowych. Przynosi to właścicielowi wysokie profity.
 
W Polsce system Condo wciąż jeszcze należy do rzadkości, ale zagranicą jest dość powszechny. Stosują go na przykład słynne hotele Hilton. Oferta Great House dotyczy czterogwiazdkowego hotelu wellness&spa w Kołobrzegu – mieście wyróżniającym się całorocznym sezonem turystycznym. Na ponad trzysta apartamentów ponad 90 proc. zostało już sprzedanych. Kalkulacja jest imponująca: zwrot wniesionego kapitału w czasie krótszym niż sześć lat! Analitycy naszego portalu potwierdzają realność wyliczeń, a nawet wskazują, że przyjęte założenia są co najmniej ostrożne.
 
Tak więc istnieją jeszcze perełki wśród nieruchomości inwestycyjnych, choć pewnie ostatnie na przestrzeni najbliższych lat.
 

Źródło: KRN.pl 8.12.2008 | 2008-12-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Kaliszmieszkania na wynajem powiat Zgierskimieszkania na wynajem gmina Łoniówdomy na wynajem gmina Gąsawadomy na wynajem w Górzedomy na sprzedaż w Kozubowiemieszkania na wynajem w Latyczynie

Deweloperzy

);