Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sumy rosną, chętnych przybywa

Magdalena Hojniak | 2018-12-13

Sumy rosną, chętnych przybywa

Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 banki zakończą rekordem dziesięciolecia. Osób kupujących mieszkanie z pomocą banku wciąż przybywa.

Rekordowo niskie stopy procentowe, większa zdolność kredytowa, a także coraz lepsza kondycja finansowa gospodarstw domowych to czynniki, które wpływają na zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi. Listopad okazał się kolejnym miesiącem, kiedy dynamika wartości zapytań o kredyt hipoteczny znacząco przewyższyła ubiegłoroczną wartość.

Po podsumowaniach Biura Informacji Kredytowej z minionego miesiąca okazało się, że suma, o jaką wnioskowali klienci banków na zakup mieszkania była o ponad 23 proc. wyższa niż rok temu. O ponad 7 proc., czyli 1,61 tys. wzrosła również liczba osób, które chciały podpisać umowę kredytową. W listopadzie br. zwiększyła się również średnia suma, o jaką wnioskowano i wyniosła 261,68 tys. zł, czyli o 9,4 proc. więcej niż w 2017 r.

Z jednej strony wyniki zapytań o kredyty mieszkaniowe świadczą o pozytywnych nastrojach konsumentów, ale z drugiej odzwierciedlają to, co dzieje się na rynku nieruchomości. A tu jak wiadomo sytuacja nie jest tak optymistyczna. Problemy, z jakimi zmaga się branża budowlana, przekładają się ciągłe podwyżki cen mieszkań, a konsekwencje zjawiska ponoszą nabywcy.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.9

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

patrycja ⋅ 18-12-2018 | 09:25

Zwłaszcza w ostatnim kwartale deweloperzy przestają podbijac ceny mieszkań, więc ludzie tym chętniej decydują się na kredyt. Też czekam na mieszkanie w Warszawie, na GreenMokotowie, wzieliśmy z mężem kredyt, dlatego nie dziwi mnie to powodzenie banków.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Częstochowadomy na sprzedaż powiat Nowotomyskilokale użytkowe na wynajem gmina Kramsklokale użytkowe na wynajem gmina Lnianodomy na wynajem w Kościelcudomy na wynajem w Kolonie Ławskmieszkania na wynajem w Mierzęcinie

Deweloperzy

);