Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sukces czy porażka: 10 tysięcy mieszkańców na jednym osiedlu

Magdalena Hojniak | 2018-08-08

Sukces czy porażka: 10 tysięcy mieszkańców na jednym osiedlu

W stolicy powstanie 2 700 rządowych mieszkań na wynajem.

Osiedle z lokalami udostępnianymi w ramach rządowego programu mieszkaniowego powstanie także w Warszawie. BGK Nieruchomości podpisała umowę z pracowniami architektonicznymi, które zostały wyłonione w konkursie na modelowe osiedle „Mieszkania Plus”. Koncepcja zakłada wybudowanie 2700 mieszkań na wynajem, które mają powstać na 15 ha działce położonej na południu Ursynowa, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Jeziorki.

Budowa osiedla rozpocznie się w II połowie 2019 r., a w nowych mieszkaniach będzie mogło zamieszkać nawet 10 tys. mieszkańców. W związku z tym, że przedsięwzięcie jest na skalę małego miasta, wykonawca będzie musiał zapewnić także pełną infrastrukturę społeczną. Opracowana dla osiedla Nowe Jeziorki koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie 19 obiektów mieszkalnych oraz zaplecza handlowo-usługowego. Oprócz tego w pobliżu mieszkań powstanie przedszkole, szkoła i boisko.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń podkreślił, że jednym z celów jest tworzenie przestrzeni publicznej w wysokiej jakości. Osiedle Nowe Jeziorki ma być przede wszystkim przyjaznym, estetycznym i funkcjonalnym miejscem do życia, umożliwiającym rozwój lokalnych społeczności.

Ostateczny projekt osiedla zostanie opracowany przez pracownie AMC- Andrzej M. Chołdzyński i 22Architekci, które zwyciężyły w konkursie na koncepcję osiedla „Mieszkania Plus”. Podpisana przez architektów oraz spółkę BGK Nieruchomości umowa zobowiązuje do przygotowania kompletnej dokumentacji projektowej, w tym wykonania projektów budowlanego i wykonawczego. Ponadto autorzy będą nadzorować realizację przedsięwzięcia.  

Źródło: KRN.pl | 2018-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Sand Hotel ****
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Limanowskimieszkania na sprzedaż powiat Wieruszowskilokale użytkowe na wynajem gmina M. Krosnolokale użytkowe na wynajem gmina Potok Wielkidomy na sprzedaż w Bachorzyniemieszkania na wynajem w Karkoszkachmieszkania na sprzedaż w Starej Wsi

Deweloperzy