Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Strefy czystego transportu na nowych zasadach?

Magdalena Hojniak | 2019-06-17

Strefy czystego transportu na nowych zasadach?
Prezydent Krakowa skierował list do premiera

Prezydent Krakowa chce nowych regulacji w związku z zanieczyszczaniem powietrza.. W tej sprawie skierował list do premiera.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chciałby, aby kwestie zanieczyszczenia powietrza, których źródłem są spaliny samochodowe, zostały uregulowane nowymi przepisami. Swoje oczekiwania przedstawił w liście do Mateusza Morawieckiego.

Tworzenie stref czystego transportu powinno być jednym z narzędzi, dzięki któremu redukuje się emisje spalin oraz propaguje elektromobilność. Jak zaznacza Majchrowski, przykład Krakowa – pierwszego polskiego miasta z taką strefą – pokazał, że w tym zakresie przepisy nie pozwalają w pełni wykorzystać potencjału rozwiązania i konieczna jest ich nowelizacja.

Wśród wyszczególnionych w liście kwestii, jakie zdaniem Majchrowskiego powinny objąć zmiany, jest postulat o wprowadzenie wymogów niskiej emisji w odniesieniu do pojazdów użytkowanych przez mieszkających w strefie. Sprecyzowane powinny zostać również zasady dotyczące wjazdu do strefy. Prezydent Krakowa chciałby również, aby gminy miały większe możliwości, jeśli chodzi o ustalanie zasad regulujących poruszanie się w strefie czystego transportu, a strefa czystego transportu i podstrefa opłaty kongestyjnej były rozdzielone.  

Źródło: KRN.pl | 2019-06-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Piaseczyńskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Żorymieszkania na sprzedaż gmina Rzgówdomy na wynajem gmina Żyrakówdomy na sprzedaż w Mokrychmieszkania na sprzedaż w Krynicydomy na sprzedaż w Stołowo

Deweloperzy

);