Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Strefy czystego transportu na nowych zasadach?

Magdalena Hojniak | 2019-06-17

Strefy czystego transportu na nowych zasadach?
Prezydent Krakowa skierował list do premiera

Prezydent Krakowa chce nowych regulacji w związku z zanieczyszczaniem powietrza.. W tej sprawie skierował list do premiera.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chciałby, aby kwestie zanieczyszczenia powietrza, których źródłem są spaliny samochodowe, zostały uregulowane nowymi przepisami. Swoje oczekiwania przedstawił w liście do Mateusza Morawieckiego.

Tworzenie stref czystego transportu powinno być jednym z narzędzi, dzięki któremu redukuje się emisje spalin oraz propaguje elektromobilność. Jak zaznacza Majchrowski, przykład Krakowa – pierwszego polskiego miasta z taką strefą – pokazał, że w tym zakresie przepisy nie pozwalają w pełni wykorzystać potencjału rozwiązania i konieczna jest ich nowelizacja.

Wśród wyszczególnionych w liście kwestii, jakie zdaniem Majchrowskiego powinny objąć zmiany, jest postulat o wprowadzenie wymogów niskiej emisji w odniesieniu do pojazdów użytkowanych przez mieszkających w strefie. Sprecyzowane powinny zostać również zasady dotyczące wjazdu do strefy. Prezydent Krakowa chciałby również, aby gminy miały większe możliwości, jeśli chodzi o ustalanie zasad regulujących poruszanie się w strefie czystego transportu, a strefa czystego transportu i podstrefa opłaty kongestyjnej były rozdzielone.  

Źródło: KRN.pl | 2019-06-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Bialskimieszkania na wynajem powiat M. Świnoujściemieszkania na sprzedaż gmina Psarylokale użytkowe na sprzedaż gmina Stara Dąbrowadomy na wynajem w Kosowiedomy na wynajem w Nienałty-Brewkachmieszkania na wynajem w Braciejówce

Deweloperzy

);